(FOTO) Powiatowe Święto Pieczy Zastępczej w Jaworze

W Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze rodziny zastępcze otrzymały dziś podziękowanie za opiekę sprawowaną nad najmłodszymi mieszkańcami powiatu jaworskiego. Same dzieci odebrały natomiast nagrody za najlepsze prace w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze.

Jesteśmy tutaj, żeby wam podziękować za waszą pracę, za trud jaki wkładacie w to, żeby wychowywać i opiekować się dziećmi. Staramy się was wspierać w każdy możliwy sposób. Myślę, że wychodzi nam to nie najgorzej, dzięki paniom z zespołu pieczy zastępczej, które na co dzień was wspierają - mówiła Izabela Aniołek, dyrektor PCPR w Jaworze. 

Rodzinom podziękowano za trud wychowania drugiego człowieka, chęć niesienia pomocy oraz ofiarowane poczucie bezpieczeństwa, stabilności, a przede wszytskim miłość.

Ojciec Święty Jan Paweł II powiadał, że bogaty nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje. Wy jesteście państwo tymi bogatymi osobami, bo dajecie dzieciom miłość, empatię, jesteście osobami odpowiedzialnymi i odważnymi, ponieważ sprawowanie opieki nad dziećmi jest to ogromne wyzwanie, a przede wszystkim ogromna misja - podkreślał starosta Stanisław Laskowski.

Opiekunom życzono wytwałości, satysfakcji i radości, zaś dzieciom przede wszystkim udanych wakacji i wypoczynku.

Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że dzielicie się swoją miłością z dziećmi i za to, że nasze kochane dzieci chronicie przed samotnością. Bo nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka, nie ma nic piękniejszego niż odwzajemniona miłość dzieci - zauważał wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Święto Pieczy Zastępczej PCPR Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie rodzina zastępcza Izabela Aniołek Stanisław Laskowski Arkadiusz Baranowski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.