70-lecie Rodła Granowice

W Granowicach odbyło się wielkie święto miejscowego klubu. Rodło ma już 70 lat! Podczas obchodów wyróżniono piłkarzy, trenerów i działaczy zasłużonych dla klubu, związku piłkarskiego oraz sportu ludowego.

Jak zwykle w Granowicach, atmosfera święta była bardzo przyjacielska, a wręcz rodzinna. Nie zabrakło wzruszeń, licznych gratulacji i podziękowań. Zasłużeni dla klubu otrzymali okolicznościowe medale. Specjalnie wyróżniono najlepszych piłkarzy poszczególnych dziesięcioleci oraz trenera 70-lecia, którym został Piotr Szukalski. Okazały puchar za wniesiony wkład w rozwój klubu oraz koszulkę z nawiskiem i numerem 70 otrzymał od drużyny i działaczy Jan Grygorcewicz.

W obchodach uczestniczyli wójt Elżbieta Jedlecka, starosta Stanisław Laskowski, członek zarządu województwa Tadeusz Samborski, a przede wszystkim byli i obecni piłkarze, trenerzy, działacze oraz przyjaciele klubu. Piłkarskim akcentem był mecz pomiędzy najmłodszymi drużynami Rodła i Rataja Paszowice.

Rodło Granowice powstało 15 maja 1947 roku, a pierwszym prezesem został Józef Kloc. Jako nazwę dla drużyny wybrano Piast. Wysiłkiem piłkarzy, dzialaczy oraz mieszkańców wsi uporządkowano boisko oraz nabyto sprzęt sportowy. W 1966 roku przyjęto funkcjonującą do dziś nazwę Rodło. Zaproponował ją Jan Wojtaś, nauczyciel przybyły do pracy z Górnego Śląska. W sezonie 1988/1989 Rodło wywalczyło awans do klasy A, by już po roku świętować promocję do klasy okręgowej. W niej granowiczanie występowali przez kilka kolejnych lat, spadając w sezonie 1996/1997. W sezonie 2015/2016 Rodło ponownie awansowało do klasy okręgowej. Całą historię Rodła spisano w klubowych kronikach. 

Rodło Granowice 70-lecie Rodła Jan Grygorcewicz Piotr Szukalski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.