51. edycja CCC Tour - Grody Piastowskie

51. edycja CCC Tour - Grody Piastowskie

W Legnicy 5 maja o godzinie 18.30 wystartuje 51. edycja wyścigu „CCC Tour – Grody Piastowskie”. Do 8. maja o laury powalczy 19 ekip, reprezentujących Europę, Azję i USA – 150 zawodników z 10 krajów.

W ciągu czterech dni organizatorzy zapraszają kibiców do Legnicy, Głogowa, Polkowic, Złotoryi, Chojnowa, Dzierżoniowa i Wałbrzycha. W Legnicy zorganizowany zostanie prolog, czyli kryterium uliczne. Kolarze będą się ścigać w 20 rundach. Każdy odcinek będzie prowadził z placu Zamkowego przez ul. Nową, Partyzantów, Senatorską i Piastowską. W sumie 32 km.

- W miastach, w których odbędą się starty do poszczególnych etapów wyścigu przed prologiem, organizujemy tzw. Małe Grody Piastowskie (w Legnicy o godz.16.30) – mówi Bogdan Rzepka, dyrektor wyścigu. - Ścigać się będą młodzi kolarze ze szkół, które się do nas zgłoszą. Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania dzieciom i młodzieży. Wszystkie szczegóły na ten temat można znaleźć na naszej stronie internetowej www.grody.com.pl, w zakładce Małe Grody Piastowskie – dodaje.

W czwartek (5 maja) czekają nas zmiany w organizacji ruchu, konieczne ze względu na wyścig kolarski. Od godziny 12.00 do 16.30 wyłączona z ruchu zostanie ulica Nowa od Piastowskiej do Zamkowej. W godzinach od 16.00 do 23.00 całkowicie zamknięte będą ulice: Nowa, Partyzantów, Senatorska i Piastowska na odcinku od Senatorskiej do Nowej. Na czas imprezy obowiązywać będą objazdy ulicami: Dziennikarską, Muzealną, Skarbka, Witelona i Libana.

CCC Tour Grody Piastowskie Legnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.