Filharmonia Dowcipu

Pojadą w sobotę po Złotą Wstęgę Kaczawy

Pojadą w sobotę po Złotą Wstęgę Kaczawy

O Złotą Wstęgę Kaczawy będą walczyć w najbliższy weekend kolarze. W sobotę 4 czerwca na złotoryjskich drogi odbędzie się wyścig kolarski w kategorii masters, zaliczany do Pucharu Polski.

27. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Złotą Wstęgę Kaczawy to impreza promująca Pogórze Kaczawskie i Krainę Wygasłych Wulkanów, a także popularyzująca kolarstwo szosowe jako formę aktywnego spędzania czasu wolnego. To jeden z najstarszych wyścigów dla „mastersów” w Polsce. Rok temu, po reaktywacji zawodów po kilkuletniej przerwie, wzięła w nich udział blisko setka kolarzy, w tym jedna kobieta.

– Zawodnicy będą walczyć w 10 kategoriach wiekowych, od 20 do ponad 80 lat. Po raz drugi w wyścigu kaczawskim wystartują też kobiety. Dla trójki najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej przygotowaliśmy upominki rzeczowe i dyplomy, a dla zwycięzców – premie pieniężne – mówi Zbigniew Gruszczyński, dyrektor Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, który organizuje wyścig.

Kolarze będą też walczyć o punkty do Pucharu Polski.

Trasa wyścigu, zaliczanego do serii „challenge górski”, będzie biegła ze Złotoryi do Pielgrzymki, następnie do Zagrodna i z powrotem do Złotoryi. Start honorowy planowany jest na godz. 15:45 na złotoryjskiej starówce, przy Baszcie Kowalskiej; start ostry – kwadrans później na ul. 3 Maja. Meta – również przy Baszcie Kowalskiej. Zawodnicy będą walczyli na rundach liczących 27 km. W zależności od kategorii wiekowej pokonają od jednej do czterech pętli, najlepszych czeka więc – razem z dojazdem do mety – prawie 120 km pedałowania.

W związku z organizacją wyścigu w najbliższą sobotę w godz. od 16 do 18:30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w miejscowościach: Złotoryja, Jerzmanice Zdrój, Pielgrzymka, Wojcieszyn, Uniejowice, Zagrodno i Nowa Wieś Złotoryjska.

– Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu kolarzy. O zakończeniu wyścigu informował będzie samochód jadący na końcu z napisem „Koniec wyścigu” – dodaje Zbigniew Gruszczyński.

Biuro zawodów zostanie zlokalizowane w holu ZOKiR-u i będzie czynne w sobotę od godz. 12 do 15.

Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja kolarze Puchar Polski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.