Filharmonia Dowcipu

Finał największego Turnieju Mini Siatkówki w Europie

Finał największego Turnieju Mini Siatkówki w Europie

We współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Fundacją Polska Siatkówka oraz lokalnymi społecznościami projekt Kinder+Sport od lat propaguje sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci w Polsce.

Turniej Mini Siatkówki Kinder+Sport trwa cały rok a jego zwieńczeniem jest finał, na którym spotykają się najlepsi młodzi siatkarze i młode siatkarki w Polsce. Rozgrywki finałowe tegorocznej edycji odbywają się od 7 do 10 lipca w Częstochowie. Bierze w nich udział aż siedemnaście drużyn z woj. dolnośląskiego.

Ogólnopolski Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport to największe takie wydarzenie w Europie. Od końca ub. roku ponad 41 000 dzieci z całej Polski rywalizowało w dwu, trzy i czteroosobowych zespołach. Pierwsze mecze rozegrano na poziomie miast, następnie odbyły się rozgrywki i finały regionalne. W ten sposób wyłoniono 288 zespołów, które od 7 do 10 lipca br. w Częstochowie zmierzą się w wielkim finale Kinder+Sport. Łącznie do Częstochowy przyjedzie ponad 1600 młodych siatkarek i siatkarzy z rodzicami i opiekunami, którzy w pięciu halach sportowych stworzą emocjonujące widowisko. Ich zmagania i wyniki można śledzić na bieżąco na profilu FB Kinder+Sport Polska.

Organizatorzy przewidzieli ciekawe nagrody i wiele atrakcji. Największą korzyścią dla uczestników będzie świetna zabawa, bezcenne doświadczenie zdobyte pod okiem naszych wspaniałych siatkarzy oraz cudowne emocje z rodziną i przyjaciółmi, które pozostają na całe życie. Najlepsze drużyny finału Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport w Częstochowie pojadą także na finał siatkarskiej Ligi Światowej w Krakowie (13-17 lipca br.), gdzie będą nie tylko wspierać polską reprezentacją w czasie meczów, ale również wezmą udział w specjalnym treningu z najlepszymi siatkarzami w Polsce.

Ogólnopolski Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport to program siatkarski, który jest realizowany od 2008 r. Odbywa się pod  patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej. Ambasadorami programu są gwiazdy polskiego i światowego sportu, wielokrotni reprezentacji Polski - Piotr Gruszka oraz Sebastian Świderski. Wybitni reprezentanci, dzięki którym początkujący fani sportów zespołowych mogą uczyć się przyzwyczajeń, wytrwałości i etyki pracy koniecznej do osiągnięcia sukcesów w sporcie na najwyższym poziomie.

 

Drużyny z woj. dolnośląskiego:

Uczniowski Klub Sportowy  "Dwójka" Milicz

Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Milicz

Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Milicz

SP 97 Wrocław II

SP 97 Wrocław I

Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Milicz II

Uczniowski Klub Sportowy Dekoria Świdnica

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy w Kłodzku

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY OLAVIA OŁAWA

KS "SUDETY" Kamienna Góra

KS "SUDETY" Kamienna Góra

Uczniowski Klub Sportowy "Wieża" Radków II

Uczniowski Klub Sportowy "Wieża" Radków I

Uczniowski Klub Sportowy "Lubań"

Uczniowski Klub Sportowy "Lubań"

TS Victoria PWSZ Wałbrzych

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy w Kłodzku

Turniej Mini Siatkówki Fundacja Polska Siatkówka PZPS Kinder+Sport

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.