Dwa tysiące rowerzystów na ulicach Wrocławia. Będą utrudnienia w ruchu!

Dwa tysiące rowerzystów na ulicach Wrocławia. Będą utrudnienia w ruchu!
Fot. materiały prasowe

Już 14 sierpnia na ulicach Wrocławia odbędzie się kolejna edycja największego w Polsce miejskiego wyścigu kolarskiego – ŠKODA Wrocław Bike Challenge.

Na kilku dystansach rywalizować będą rowerzyści w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania – od 3-letnich fanów dwóch kółek do sportowców amatorów. Dwa tysiące zawodników na ulicach spowoduje liczne zmiany organizacji ruchu. Kierowcy muszą tego dnia liczyć się z utrudnieniami. ŠKODA Wrocław Bike Challenge to wydarzenie zarówno dla rowerzystów jak i kibiców kolarstwa. Znany jest już przebieg tras ŠKODA Wrocław Bike Challenge. Uczestnicy do wyboru mają cztery różne dystanse:

120 kilometrów ŠKODA Challenge – trasa dla najbardziej wysportowanych rowerzystów:

Peleton pojedzie spod Stadionu, Aleją Śląską i ulicą Pilczycką do Mostu Milenijnego. Następnie ulicą Nowaka-Jeziorańskiego przez Rondo Wiesława Kielara zawodnicy skręcą w lewo w ulicę Pełczyńską. Później długi fragment drogą 342 aż do Obornik Śląskich, przez Szewce, Pęgów i Golędzinów. Za Obornikami Śląskimi rozpoczyna się pętla, którą rowerzyści objadą dwukrotnie. Trasa skręca w prawo i prowadzi drogą 342 do Wielkiej Lipy, a dalej do Osolina, Bagna, Godzięcina i drogą 340 przez Bukowice i Rościsławice z powrotem do Obornik Śląskich. Dalej ponownie drogą 342 w kierunku Stadionu Wrocław, ulicą Pełczyńską, Nowaka-Jeziorańskiego i Pilczycką.

50 kilometrów Allegro Challenge – trasa dla mniej zaawansowanych zawodników:

Ten dystans rozpoczyna się w okolicach Stadionu, dalej Aleją Śląską i ulicą Pilczycką do Mostu Milenijnego. Następnie ulicą Nowaka-Jeziorańskiego, przez Wiesława Kielara i w lewo w ulicę Pełczyńską. Później długi fragment drogą 342 aż do Obornik Śląskich, przez Szewce, Pęgów i Golędzinów. W Obornikach Śląskich zawodnicy zrobią nawrót na rondzie (skrzyżowanie dróg 342 i 340) i wrócą tą samą trasą aż do ulicy Pełczyńskiej i w prawo ulicami Nowaka-Jeziorańskiego, Pilczycką pod Stadion.

16 kilometrów ŠKODA Family Challenge – trasa dla rodzin:

Zawodnicy wyruszą spod Stadionu i pojadą Aleją Śląską w prawo w Pilczycką. Następnie w prawo w kierunku mostu Milenijnego i ulicą Nowaka-Jeziorańskiego prosto do Ronda Wiesława Kielara. Tam peleton robi nawrót i wraca tą samą trasą pod stadion.

5 kilometrów KIDS Challenge – trasa dla najmłodszych. Ten dystans przebiega na terenie wokół Stadionu Wrocław. Najmłodsi zawodnicy nie będą korzystali z ulic publicznych.

Uwaga kierowcy! Organizatorzy apelują, żeby w dniach poprzedzających wydarzenie zwracać uwagę na oznakowanie ulic. Pojawią się tam między innymi informacje, by nie parkować samochodów na trasie wyścigu. Zmiany w organizacji ruchu spowodują też zapewne korki na ulicach przylegających do trasy zawodów, dlatego 14 sierpnia lepiej zostawić samochód w garażu i kibicować zawodnikom. W dniu zawodów liczne atrakcje przygotowano w okolicach Stadionu Wrocław. Kibice będą mogli m.in. skorzystać z ofert licznych food-trucków, wybrać się do stref sponsorskich ŠKODY i Allegro oraz posłuchać wieczorem wyjątkowego koncertu – niespodzianki.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na to wielkie, rowerowe wydarzenie we Wrocławiu. Jednocześnie bardzo proszę kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość. Taka ilość rowerzystów w jednym miejscu musi spowodować pewne utrudnienia, ale to jest tylko jeden dzień w roku. Z kolei dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo zawodników. Stąd konieczność zamknięcia niektórych ulic na czas zawodów. Wspólnie z policją i innymi służbami robimy wszystko, żeby minimalizować utrudnienia dla kierowców - mówi Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Wrocław Bike Challenge.

Poniżej mapy tras - kolejno 16 km, 50 km i 120 km:

Wrocław Bike Challenge 2016 ŠKODA Wrocław Bike Challenge Bike Challenge

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.