Olimpia z MKS-em o mistrzostwo ligi

Olimpia z MKS-em o mistrzostwo ligi

Derbowe starcie pomiędzy Olimpią Jawor a MKS-em Świdnica zadecyduje o zwycięstwie w sezonie zasadniczym drugiej ligi kobiet.

W najbliższą sobotę, 4 lutego o godz. 16, liderujące w tabeli Olimpijki w meczu na szczycie podejmą na własnym parkiecie wiceliderki - MKS Świdnica w ramach ostatniej ligowej kolejki. 

Stawką spotkania będzie mistrzostwo sezonu zasadniczego i rozstawienie przed fazą play-off o awans na zaplecze ORLEN Ligi. Po piętnastu spotkaniach podopieczne Lesława Chrzanowskiego o punkt wyprzedzają ekipę ze Świdnicy i o dwa "oczka" zespół ECO AZS Uni Opole. Jaworzankom do ligowego tryumfu wystarczy wygrana za dwa punkty.

O to nie będzie jednak wcale łatwo. Pierwsze starcie obu drużyn z Dolnego Śląska zakończyło się wygraną świdniczanek 3:1 (25:16, 18:25, 25:19, 25:17). W dodatku ciężar gatunkowy sobotniego pojedynku będzie zdecydowanie wyższy. Zadecyduje bowiem o tym, która z ekip będzie miała łatwiejszą drogę do pierwszej ligi.

Niewątpliwym atutem Olimpijek będzie jednak boisko w sali Gimnazjum nr 2. Zespół z miasta św. Marcina w obecnym sezonie pozostaje niezwyciężony przed własną publicznością. W Jaworze liczą na wsparcie trybun co najmniej takie, jak podczas ostatniego domowego meczu z Sokołem Radzionków, gdy zespół trenera Chrzanowskiego odwrócił losy wydawało się przesądzonego już spotkania. Choć drużyna z Górnego Śląska prowadziła 2:1 w meczu i 9:0 w czwartym secie, Olimpia przy wsparciu kibiców doprowadziła do remisu, by ostatecznie wygrać o po tie-breaku.

Do tego może dojść również w najbliższy weekend w Jaworze. To dlatego, że MKS jeśli w tym sezonie przegrywał, to tylko po pięciosetowych bojach. Tak było na inaugurację ligi w Częstochowie oraz 17 grudnia w Katowicach. Tak też było w dwóch przypadkach, gdy świdniczanki pokonane schodziły z własnego parkietu, w meczach z wyjątkowo nieleżącą im Częstochowianką i Sokołem Radzionków.

Emocji nad Nysą Szaloną z pewnością nie zabraknie. Pytanie tylko czy patron miasta - św. Marcin, pod którego wezwaniem jest górujący nad halą kościoł, wciąż czuwał będzie nad gospodyniami. 

Olimpia Jawor druga liga lider pozycja lidera MKS Świdnica sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.