Filharmonia Dowcipu

Zwyciężyć, by marzyć

Zwyciężyć, by marzyć

Jutro o godz. 16 w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Jaworze Olimpia przystąpi do pierwszej rundy play-off. Wyeliminowanie AZS-u Opole jest warunkiem koniecznym, by marzyć o awansie na zaplecze ORLEN Ligi.

W walce o końcowy tryumf w drugiej lidze uczestniczą cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Po wyrównanej walce o zwycięstwo w pierwszej fazie rozgrywek, Olimpijki ostatecznie zakończyły rywalizację na trzecim miejscu ze stratą zaledwie dwóch punktów do liderek ze Świdnicy.

To sprawiło jednak, iż do rundy play-off podopieczne Lesława Chrzanowskiego przystąpiły jako zespół nierozstawiony. Dlatego w rywalizacji do dwóch wygranych pierwszy mecz rozegrany zostanie w Jaworze, zaś rewanż i ewentualny trzeci pojedynek w stolicy województwa opolskiego.

Jeśli Olimpijki awansują dalej, zagrają ze zwycięzcą pary MKS Świdnica - Częstochowianka, o wygranie drugiej ligi. Jednocześnie, bez względu na wynik finału, zapewnią sobie grę w barażu o wejście do turnieju finałowego o awans do pierwszej ligi, w którym zagra pięć najlepszych zespołów z pięciu grup II ligi. Na zaplecze ORLEN Ligi awansują dwie drużyny.

Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym w rywalizacji Olimpii z AZS-em za każdym razem 3:1 wygrywały gospodynie. To zapowiada wyrównaną walkę o awans. 

Olimpia Jawor AZS Opole druga liga play off sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.