Filharmonia Dowcipu

V Półmaraton Jeleniogórski już 1 maja

V Półmaraton Jeleniogórski już 1 maja

Biegowa wiosna wkrótce rozkwitnie na dobre, a jeśli ktoś jeszcze nie zaplanował aktywnego spędzenia długiego majowego weekendu, to pierwszomajowa propozycja Półmaratonu Jeleniogórskiego jest w sam raz.

Będzie można się sprawdzić na atestowanej, trudnej, ale przepięknej i widokowej trasie półmaratonu oraz na trasie biegu na 10 km, bo przecież Jeleniogórska 10 od początku jest jednym z dwóch biegów tworzących tę imprezę.

W roku ubiegłym na starcie stanęło ponad 500 zawodniczek i zawodników, a słoneczna pogoda doskonale wpisała się w atmosferę biegu – było sportowo, radośnie i świątecznie.

IV edycja biegu była jednocześnie pierwszą z zupełnie nową trasą i nowym miejscem startu i mety. Imprezę zlokalizowano więc w Cieplicach, ze startem i metą na Placu Piastowskim. Uzdrowiskowy deptak wydaje się idealną areną sportowych zmagań i odbywa się tu coraz więcej imprez biegowych i kolarskich.

Ostatnie metry biegu, poprowadzone alejkami Parku Zdrojowego to już wisienka na torcie – biorąc pod uwagę to, co wcześniej czeka na trasie. Choć przewyższenia na powalają, to jednaj pierwsza połowa głównego dystansu cały czas wiedzie łagodnie w górę, potem również, a najtrudniejszy podbieg czeka w drugiej części biegu. Ostatnie kilometry to seria podbiegów i zbiegów, potem park i wreszcie brama prowadząca wprost do mety.

Bieg ponownie odbędzie się na jednej dużej pętli i dotyczy to obu dystansów. Jeśli pogoda dopisze, czekają nas ponownie kapitalne widoki na Karkonosze i kolejny bieg „ z widokiem na góry”.

Trasa jest wymagająca i urozmaicona, a przed startem warto zapoznać się z mapą i profilem trasy aby odpowiednio rozłożyć siły.

Pierwsze 5 km poprowadzi nas do Sobieszowa i poza granice Jeleniej Góry, potem przez Podgórzyn i brzegiem Zbiornika Sosnówka do Marczyc i Sosnówki. Potem jeszcze długie kilometry do Staniszowa i powrót do Jeleniej Góry. „Dziesiątka” wróci do mety już z Podgórzyna, wzdłuż brzegów Stawów Podgórzyńskich, przez Park Norweski i Park Zdrojowy.

Na trasie czekają oczywiście punkty odżywcze, a im bliżej uzdrowiska w Cieplicach – tym więcej kibiców i zachęt na spektakularny finisz.

Biuro zawodów czynne będzie na Placu Piastowskim już 30.04.2017 w godzinach 17:00-20:00. W dniu startu zapisy przyjmowane będą od godz. 8:00.

Start o 11:00. Zapisy on – line dostępne są cały czas na http://superbieg.pl

Warto pamiętać, że opłata startowa cały czas wynosi tylko 50 PLN, a wzrośnie do 70 PLN 10 dni przed dniem startu. W dniu biegu opłata startowa również wyniesie 70 PLN.

Każdorazowo organizatorzy doliczą też 10 PLN za numer startowy, który będzie można wykorzystać na dowolnym biegu wchodzącym w skład cyklu Runner's World Super Bieg. Półmaraton Jeleniogórski to jeden z trzech ulicznych biegów tego cyklu – obok II Półmaratonu Miękinia i II Półmaratonu Zdzieszowice. Potem, aż do końca sezonu na wszystkich chętnych czekają biegi górskie. Pierwszy z nich już 7 maja – II Półmaraton Górski Polanica – Zdrój.

Warto zapoznać się z pełnym kalendarzem RWSB 2017 – większość biegów odbywa się na Dolnym Śląsku, również w bezpośredniej bliskości Jeleniej Góry – w Szklarskiej Porębie czy Świeradowie – Zdroju oraz np. w Wałbrzychu.

W Jeleniej Górze czekają atrakcyjne pakiety startowe, pamiątkowe koszulki dla wszystkich, którzy w biegu zaliczanym do RWSB wystartują pierwszy raz, bezpłatne dyplomy drukowane w biurze zawodów, medale na mecie, posiłek po biegu, Miasteczko Zdrowia PGU z serią bezpłatnych zabiegów, tłumy kibiców i wspólne sportowe świętowanie. V Półmaraton Jeleniogórski już 1 maja!

V Półmaraton Jeleniogórski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.