Filharmonia Dowcipu

Marcin Folc znów w barwach Kuźni

Marcin Folc znów w barwach Kuźni
Za chwilę Marcin Folc zamelduje się na boisku przy Parkowej.

W meczu klasy okręgowej z Konfeksem Legnica po siedemnastu latach przerwy Marcin Folc znów przywdział meczowy trykot Kuźni. W drugiej połowie zastąpił na boisku najlepszego snajpera MRKS-u Marcina Bagińskiego.

35-latek walnie przyczynił się do jednobramkowej wygranej niebiesko-żółto-czarnych, zagrywając prostopadłą piłkę do Seweryna Sucheckiego, który podanie doświadczonego kolegi w 86 minucie zamienił na zwycięską bramkę. 

Ostatnim klubem Folca był w sezonie 2014/2015 Górnik Wałbrzych, występujący wówczas w drugiej lidze. Na szerokie piłkarskie wody wychowanek Kuźni wypłynął w 2000 roku, kiedy przeszedł z MRKS-u do RKS-u Radomsko, grającego na zapleczu ekstraklasy. Z klubem z województwa łódzkiego jaworzanin świętował awans do piłkarskiej elity. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w przegranym 0:1 przez RKS meczu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. 

Najlepszy okres kariery Folc spędził w Zagłębiu Sosnowiec, walnie przyczyniając się do ostatniego awansu klubu do ekstraklasy. W niej w 24 meczach w barwach sosnowieckiego klubu strzelił sześć goli, dając Zagłębiu chociażby prestiżowe zwycięstwo nad Legią Warszawa. Ponadto w karierze występował m.in. w Piaście Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy GKS-ie Tychy.

Zobacz fotorelację:

(FOTO) Kuźnia wraca na zwycięski szlak

Kuźnia Jawor Marcin Folc powrót Folca wychowanek Kuźni Konfeks Legnica runda rewanżowa runda wiosenna sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.