Impel wycofuje się z finansowania profesjonalnej siatkówki

Impel wycofuje się z finansowania profesjonalnej siatkówki
Fot. dolny-slask24h.pl

Impel wycofuje się z finansowania profesjonalnej siatkówki. Dalsze wsparcie dla sportu skieruje na rzecz kształcenia młodych talentów - informuje klub w specjalnym komunikacie..

Grupa Impel wdraża nową politykę sponsoringową. Po zakończeniu sezonu 2016/2017 działania Grupy będą koncentrować się na aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży szkolnej i kształceniu sportowych talentów.  

- Grupa Impel, zmieniła w roku 2017,  model promocji poprzez marketing sportowy. Zarząd podjął decyzję o rezygnacji z finansowania profesjonalnej siatkówki. Od przyszłego sezonu nasz kierunek to kształcenie przyszłych sportowców i aktywizacja dzieci i młodzieży.  W trakcie ostatnich pięciu lat nie zrealizowaliśmy naszych założeń o pozyskaniu partnerów finansowych i organizacyjnych do promocji wrocławskiego sportu. Dzisiaj będziemy wspierać wyłącznie dzieci i młodzież, angażując się w projekty Fundacji Kraina Siatkówki, która obecnie jest jednym z najbardziej rozwiniętych projektów szkolenia sportowego dziewczęcych grup młodzieżowych w Polsce. Ta inicjatywa zrzesza ponad 1000 uczniów z Dolnego Śląska, posiada profesjonalny program rozwoju sportowego. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi za partnerstwo w budowaniu wspaniałej drużyny, za prawdziwe emocje i rzeszę zaangażowanych kibiców. Razem sprawiliśmy, że siatkówka żeńska stała się jedną z trzech najbardziej popularnych i utytułowanych dyscyplin sportowych we Wrocławiu - podkreśla Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel SA.

- Decyzja o sponsorowaniu grup młodzieżowych siatkarek „Gwardii Wrocław” podjęta 20 lat temu, była efektem świadomości właścicieli Impela o konieczności wspierania swojego miasta i jego mieszkańców w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wynikała też z tradycji zaangażowania się Grupy Impel w przedsięwzięcia wartościowe dla społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska. Dla Impela sport to nadzwyczaj ważna sfera życia, bo pozwala z jednej strony zachować zdrowie i wykształcić mocne cechy osobowościowe, pomagające w realizowaniu celów życiowych – w tym planów zawodowych i biznesowych – a z drugiej strony, daje możliwość przeżywania mocnych i pozytywnych emocji – emocji, których potrzeba jest silnie zakorzeniona w każdym człowieku. W kolejnych latach Impel dołączył do funkcji społecznej odpowiedzialności biznesu również obowiązek promowania własnej marki, czego efektem było zaangażowanie się również w drużynę ekstraklasową i przejęcie klubu już jako Impel Wrocław. Mamy ogromną satysfakcję w związku z osiągniętymi rezultatami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wraz z Miastem Wrocław, wykształciliśmy dobry zespół siatkarek, znakomitą kadrę trenerską oraz stworzyliśmy profesjonalne zaplecze organizacyjne spółki sportowej. Odnieśliśmy z tym zespołem duże sukcesy w Orlen Lidze, choćby osiągnięcie wicemistrzostwa Polski w roku 2015. Do tego cieszą nas ogromnie sukcesy w zakresie rozwijania siatkówki młodzieżowej dziewcząt. Nasze zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych (młodziczek, kadetek i juniorek) zaliczają się dościsłej czołówki krajowej, a nasz autorski model kształcenia sportowego w ramach „Krainy Siatkówki” jest wskazywany jako wzorcowy. Pozostawiamy do dyspozycji świetnie wykształcony zespół trenerski na czele z trenerem Markiem Solarewiczem oraz profesjonalistę Jacka Grabowskiego – kierującego spółką. Dzisiaj zespół Impel Wrocław to ogromny kapitał promocyjny dla każdej firmy, dla której sponsoring i marketing sportowy zapewniają trwały wzrost wartości marki - zachęca Józef Biegaj, członek Rady Nadzorczej Impel S.A.  

 

Zapewniam państwa, że know-how, które stworzyliśmy z dotychczasowym właścicielem będzie miało w dalszym ciągu wpływ na rozwój profesjonalnego sportu we Wrocławiu. Będziemy bardzo intensywnie szukać nowych sponsorów i funduszy. Zdaję sobie sprawę, że obecność Grupy Impel sprawiała, że czuliśmy się bezpieczni i mogliśmy koncertować się na wynikach sportowych. Dzisiaj Grupa Impel opuszcza seniorską siatkówkę, ale w dalszym ciągu będzie wspierać rozwój sportowy dzieci i młodzieży, angażując się w działania Fundacji Kraina Siatkówki. Wierzę, że znajdziemy partnerów dla drużyny, a okazane wsparcie w ramach projektów młodzieżowych pomoże nie tylko w kreowaniu nowych pokoleń sportowców, ale też pozwoli wykształcić ambitnych, zdeterminowanych, pracowitych i aktywnych Dolnoślązaków. Dziękujemy Impel! - podkreśla Jacek Grabowski, Prezes Volleyball Wrocław S.A. oraz prezes Fundacji Kraina Siatkówki.

Grupa Impel wspiera od 20 lat żeńską siatkówkę, początkowo angażując się finansowo we wsparcie zespołów młodzieżowych, by w latach 2007-2010 zostać sponsorem tytularnym Impel Gwardii Wrocław. W 2011 roku Impel zdecydował o jego rebrandingu, nadając drużynie nazwę „Impel Wrocław”. Zaangażowanie Grupy Impel oraz osobista inicjatywa głównych udziałowców, zostało ukoronowane zdobyciem w sezonie 2014/2015 wicemistrza Polski oraz w sezonie 2015/2016 brązowego medalu. Obecnie właścicielem klubu jest Fundacja Kraina Siatkówki, Impel zaś jest jej głównym sponsorem.

Impel Wrocław Impel profesjonalna siatkówka profesjonalny sport siatkówka żeńska Volleyball Wrocław S.A. Fundacja Kraina Siatkówki

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.