Filharmonia Dowcipu

Gala WKN Challenge. Grzegorz Lenart mistrzem świata WKN

Gala WKN Challenge. Grzegorz Lenart mistrzem świata WKN

12 maja w Zawierciu odbyła Gala WKN Challenge, gdzie zostało rozegranych 10 pojedynków, w tym 4 walki wieczoru o pasy mistrzowskie i jedna o Mistrzostwo Świata.

Organizatorem i promotorem zawodów była Justyna Gala. Podczas WKN Challenge rozegrano mecz Polska - Europa. Wygrali Polacy 6-1. Bardzo dobry pojedynek stoczyła zawodniczka Najemnika Gliwice - Justyna Ciborska. Jej rywalka Karyna Chaplinskaya po serii kopnięć i ciosów została poddana przez sekundanta na początku drugiej rundy.

O wyniku walki Damiana Lindera przesądziła końcówka pierwszego starcia, kiedy Polak stracił na chwilę kontrolę nad pojedynkiem i został mocno trafiony przez rywala. Przed nokautem uchronił go gong. Lider w kolejnych starciach, dopingowany przez komplet publiczności w zawierciańskiej hali, bezskutecznie próbował nadrobić punktową stratę.

Grzegorz Lenart nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem pochodzącego z Brześcia - Siarhieja Żydki. Potężne kopnięcia w nogi, już w pierwszej rundzie zbiły z... nóg Białorusina. Żydko próbował podjąć walkę w drugim starciu, ale po kolejnym trafieniu w nogę nie był w stanie kontynuować pojedynku.

- Realizował założenia mojego narożnika, w którym byli Zbigniew Prych, Adam Rydzak oraz Bartosz Muszyński … mając taki narożnik walka to czysta przyjemność! Wielkie podziękowania należą się Białorusinowi za podjęcie rękawicy, gdy dowiedziałem się dzień przed walką, że zmienił mi się zawodnik … oficjalnie miałem walczyć z Rosjaninem Aleksandrem Frdinem. Przygotowania szły pod właśnie tego zawodnika, lecz z tego co się dowiedziałem, miał problemy z wizą na granicy i cofnęli go. Taka zmiana zawodnika, z dnia na dzień psuje wszystko, lecz ciężka praca zaowocowała. Plan na Rosjanina wykorzystałem z Białorusinami. Udało się. Jeszcze raz ukłony w stronę Żydko za podjęcie rękawicy - powiedział Grzegorz Lenart.

Wyjątkowym gościem imprezy był legendarny amerykański zawodnik kickboxingu, mający też na swoim koncie udział w hollywoodzkich produkcjach, Benny "Odrzutowiec" Urquidez.

Wyniki:
Walka o mistrzostwo świata K1:
Grzegorz Lenart - Siargiej Żydko (Białoruś) TKO /2 runda/
Walka o Mistrzostwo Europy K1:

Damian Linder - Marco Petrović (Serbia) 0:3
Walka o Mistrzostwo Europy Low Kick:
Justyna Ciborska - Karyna Czaplinskaja (Białoruś) Podanie Czaplinskiej 2. runda
Walki meczu Polska & Europa:
1. Filip Nowak - Andrei Kamarou (Białoruś) Low Kick 3:0
2. Kamil Poniedziałek - Uladislau Petraczuk (Białoruś) K1 3:0
3. Bartek Hassa - Michael Swann (Irlandia) K1 KO /2 runda/ Hassa
4. Przemysław Kierpacz - Iwan Hladki (Białoruś) K1 2:1
5. Łukasz Szecówka - Budnik Dzianis (Białoruś) K1 KO /2 runda/ Szecówka
6. Patryk Klak - Salman Shariati (Irlandia) K1 dyskwalifikacja- Salman Shariati /niedozwolona technika/
7. Przemysław Pawlik - Kilkian Emery (Szwajcaria) K1 TKO

-  Podziękowania należą się AEP, burmistrzowi Jawora Emilianowi Berze, C-BORG FOOD, JAWOROWY ZDRÓJ, DEVIL. Kolejne starty naszych zawodników to liga w Złotoryi 28 maja, a także w planach liga organizowana w czerwcu w Jaworze - dodaje Lenart.

WKN Challenge Grzegorz Lenart

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.