Głogów: Policjanci ratowali życie tonącej kobiety

Głogów: Policjanci ratowali życie tonącej kobiety
Fot. Paweł Szuber/PawlaNEWS

Dramatyczny przebieg miała akcja ratowania życia tonącej w Odrze 52-letniej mieszkanki Głogowa.

Trójka policjantów pływając w nurcie rzeki, zlokalizowała miejsce jej utonięcia i wydobyła na powierzchnię. Reanimacja doprowadziła do przywrócenia akcji serca kobiety, która przebywa na oddziale intensywnej terapii głogowskiego szpitala

Akcja ratowania życia tonącej kobiety, miała miejsce w dniu 25 maja br. Około godziny 19:24, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymał telefon z informacją o prawdopodobnym utonięciu 52-latki. Świadek informował, że widzi jak kobieta rozpaczliwie walczy o utrzymanie się na wodzie. Zdarzenie ma miejsce tuż obok mostu na Odrze w centrum Głogowa. Dyżurny natychmiast kieruje tam patrole.

Policjanci są na miejscu po około dwóch minutach i natychmiast podejmują akcję ratowniczą. Do wody wchodzi dwóch policjantów: mł. asp. Tomasz Nowaczyk i asp. Łukasz Majchrzak Po chwili dołącza do nich dzielnicowa ze Starego Miasta sierż. szt. Joanna Rozmus. Razem szukają miejsca gdzie utonęła kobieta. Woda ma tam ponad 3 metry głębokości jest mętna i zimna. Widoczność jest bardzo ograniczona.  Są wspierani przez dwa patrole policyjne na brzegu rzeki. Po około 10 minutach nurkowania i przeszukiwania dna rzeki, jeden z policjantów Tomasz Nowaczyk, lokalizuje kobietę. Pomimo wielokrotnych prób nie udaje się od razu wyciągnąć kobiety. W tym czasie na miejsce przybywają strażacy. Do wody wchodzi jeden z nich i wspólnie z policjantami wyciągają kobietę z wody na powierzchnię.

Dalsza akcja ratownicza i reanimacyjna, prowadzona przez zespól pogotowia ratunkowego, doprowadza do przywrócenia akcji serca. 52-letnia kobieta zostaje przewieziona do szpitala w Głogowie.

oficer prasowy KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Głogów akcja ratunkowa Odra KPP Głogów

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.