Zmiany kadrowe w Śląsku

Zmiany kadrowe w Śląsku
Fot. dolny-slask24h.pl

Z wrocławskim klubem w przerwie letniej pożegna się kilku piłkarzy stanowiących w ostatnim czasie o sile zespołu. WKS nie przedłuży kontraktów z Mariuszem Pawełkiem, Peterem Grajciarem oraz Ostoją Stjepanoviciem.

Z tej grupy najdłużej, od lipca 2014 roku, występował w Śląsku golkiper Mariusz Pawełek. Rozegrał w zielono-biało-czerwonych barwach 88 spotkaniach, 29 razy zachowując czyste konto. W 2015 roku pełnił rolę kapitana zespołu. W swoim jak się okazało pożegnalnym meczu przed wrocławską publicznością (2:0 z Cracovią) popisał się niebywałą interwencją, którą kibice uznali za najlepszą paradę sezonu 2016/2017. 

Peter Grajciar pojawił się w klubie z ul. Oporowskiej w grudniu 2015 roku. Słowak, który zawsze uchodził za dobrego ducha drużyny, zapisał na swoim koncie 67 meczów dla wrocławian. Zdobył 8 bramek.

Ostoja Stjepanović dołączył do WKS-u przed ostatnim sezonem. Reprezentant Macedonii zaliczył 28 występów, strzelił 1 gola, gdy pewnie wykonał rzut karny w wygranym 5:1 spotkaniu z Wisłą w Krakowie.

Do swoich macierzystych klubów powrócili trzej wypożyczeni zawodnicy: Mateusz Lewandowski, Łukasz Zwoliński oraz Aleksandar Kovacević. Zwłaszcza ostatni z wymienionych pokazał się wiosną z bardzo dobrej strony. Wcześniej, z powodu kontuzji, Wrocław opuścił Joan Roman. Okres wypożyczenia w Śląsku zakończył także Alvarinho.

Śląsk Wrocław transfery Mariusz Pawełek Peter Grajciar Ostoja Stjepanović Mateusz Lewandowski Łukasz Zwoliński Aleksandar Kovacević Joan Roman Alvarinho

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.