Filharmonia Dowcipu

Nowy tor na Dolnym Śląsku. 2 kilometry trasy dla fanów szybkiej jazdy

Szybka jazda samochodem i motocyklem na najwyższej jakości trasie, przygotowanej z myślą o tych, którzy w bezpiecznych warunkach chcą sprawdzić swoje auto lub przejechać się wyjątkową maszyną. Na Dolnym Śląsku powstał tor Pixers Ring.

Nieczynne lotnisko w Krzywej otrzymało drugie życie. Powstał tu 2-kilometrowy odcinek do szybkiej jazdy samochodami i motocyklami. Tor Pixers Ring to jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku i jedno z nielicznych w Polsce, na których fani szybkich samochodów i motocykli będą mogli rozgrzać silniki do czerwoności.

Najlepsze warunki do szybkiej jazdy

W Europie jest ponad 150 torów, na których można ćwiczyć swoje umiejętności kierowcy lub sprawdzić się w roli kierowcy rajdowego. Są to takie miejsca, jak tor Ascari w Hiszpanii czy Paul Ricard we Francji. W Polsce nie brakuje miłośników szybkiej jazdy, ale wciąż jest niewiele torów
z profesjonalnym i przede wszystkim bezpiecznym zapleczem, na których można sprawdzić swoje maszyny. Pixers Ring to nowoczesny tor znajdujący się w miejscowości Krzywa na Dolnym Śląsku, położonej 100 kilometrów od Wrocławia, blisko autostrady A4, na głównej trasie Berlin-Wrocław. 

Na miejscu będzie można wypożyczyć jeden z kilkunastu supersamochodów. To szansa, by poprowadzić  sportowe Lamborghini czy elektryczną Teslę. W ofercie znajdą się też: Ferrari, Porsche, a także stworzone do jazdy po torze bolidy, jak KTM X-Bow. Na wielbicieli klasyki
i charakterystycznego pomruku silnika czekać będą takie perełki jak Mustang 1964 czy Dodge Charger 1970. 

Sprawdź się na Pixers Ring

Na tor można przyjechać również swoim samochodem i w bezpiecznym miejscu przetestować jego możliwości.

– Tor Pixers Ring jest miejscem przyjaznym każdemu kierowcy – tłumaczy Maciej Białek z firmy PIXERS, sponsora toru.

– Większość torów przeznaczona jest dla hermetycznie zamkniętego środowiska kierowców. Brakowało w Polsce miejsca otwartego dla każdego miłośnika motoryzacji, które charakteryzuje kultura, wzajemny szacunek i przyjazna atmosfera. Do nas może przyjechać każdy: grupa kolegów, którzy w ramach wieczoru kawalerskiego chcą przejechać się supersamochodem, osoba, która niedawno zdała prawo jazdy i musi potrenować jazdę. To pierwsza, ale nie ostatnia taka inwestycja – dodaje Maciej Białek. 

Oprócz 2 kilometrów toru do jazdy wyścigowej, na torze Pixers Ring znajdziemy minikarting
i specjalne odcinki do jazdy bokiem, czyli driftingu. Ci, którzy chcieliby poczuć się za kółkiem jeszcze pewniej, mogą wykupić pakiet szkoleń w zakresie bezpiecznej jazdy. Dzięki nim nauczymy się na przykład, jak wyprowadzić auto z poślizgu oraz jak dostosować prędkość do mokrej nawierzchni. 

Najlepszy start dla początkujących 

Tym, którzy nie chcą od razu siadać za kierownicę, udostępnione zostaną symulatory jazdy w salonie VR (Virtual Reality). Dzięki technologii przeniesiemy się na wirtualny tor i bez obaw będziemy mogli spełnić najśmielsze motoryzacyjne marzenia, albo przełamać strach związany z jazdą autem. 

Właściciele toru przygotowali też coś dla młodzieży. Już w lipcu otwarty będzie tor do skimboardingu. To sport wodny, który polega na ślizgu na desce po płytkiej tafli wody. Co więcej, na terenie Pixers Ring powstanie strefa relaksu na plaży, w której zaparkują foodtrucki.  Za kilka miesięcy będzie można wypróbować swoich sił surfując na sztucznych falach czy spróbować lotu w tunelu aerodynamicznym. Na terenie obiektu budowana jest też infrastruktura restauracyjno-hotelowa, dzięki której kilkugodzinną zabawę będzie można wydłużyć w kilkudniowy pobyt.  

Otwarcie nitki dla klubowiczów i wszystkich zainteresowanych wypróbowaniem nowego toru już
1 lipca 2017 r. Oficjalnie tor będzie otwarty dla wszystkich chętnych od 8 lipca. Z atrakcji będzie można korzystać od 10:00 do 22:00 od poniedziałku do niedzieli. W dniach otwarcia na każdego gościa będą czekać dodatkowe promocje.

Tor Pixers Ring

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.