Polskie juniorki w najlepszej ósemce mistrzostw świata!

Polskie juniorki w najlepszej ósemce mistrzostw świata!

Polska reprezentacja kobiet U20 w siatkówce wywalczyła awans do najlepszej ósemki mistrzostw świata rozgrywanych w Meksyku. Wśród nich dwie Impelki – Maria Stenzel i Natalia Murek – obie stanowią o jakości gry reprezentacji.

Mistrzostwa nie rozpoczęły się po myśli młodych Polek. W pierwszym meczu prowadziły już 2:1, by ostatecznie uznać wyższość broniącej tytuły Dominikany. W kolejnym meczu zmierzyły się z faworyzowanymi Chinkami. Tu jednak wola walki i ambicja były tak duże, że udało się pokonać Azjatki po emocjonującym tie-breaku. W ostatnim spotkaniu grupy B reprezentacja Polski zagrała kapitalne spotkanie pokonując Peru.

Taka sytuacja dawała Polkom nadzieję na awans do najlepszej ósemki. Na sześć możliwych rozwiązań meczu Chiny – Dominikana – tylko jedno nie dawało biało-czerwonym promocji do dalszej walki o medale. Chinki jednak niespodziewanie łatwo ograły Dominikanę i awans Polek stał się faktem.

W tej fazie rozgrywek filarem reprezentacji bez wątpienia była Natalia Murek, która była także najlepiej punktującą zawodniczką dwóch pierwszych mundialowych starć. Świetnie w przyjęciu spisuje się druga z Impelek – Maria Stenzel. Sukces – jakim jest awans do najlepszej ósemki świata – to jednak bez wątpienia składowa wykonana przez wszystkie zawodniczki reprezentacji.

Teraz przed Polkami dzień odpoczynku i walka o półfinał. W grupie E zmierzą się najprawdopodobniej z Rosją (zwycięzca grupy A), Brazylią (zwycięzca grupy C) i Turcją (drugie miejsce w grupie D).

mistrzostwa świata juniorek Polska reprezentacja kobiet U20 Natalia Murek Maria Stenzel

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.