Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych po nowemu...

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych po nowemu...
Kuźnia Jawor - beniaminek DLJ Młodszych.

Rozgrywki młodzieżowe w Polsce czekają od jesieni zmiany, które dotkną głównie najsilniejsze kluby wojewódzkie.

Na mocy zmian, które dokonał Polski Związek Piłki Nożnej w sezonie 2017/18 powstaną 4 grupy Centralnej Ligi Juniorów U17. Każda z grup składać się będzie z 8 zespołów (w tym dwóch z Dolnośląskiego ZPN). Co ważne w rozgrywkach młodzieżowych obowiązywać będzie specyficzny - jednorundowy system. Co pół roku promocję do CLJ wywalczy 1 dolnośląski zespół (wyłączając drugie drużyny danych klubów), o ile wygra baraż. Z najwyższej klasy rozgrywkowej spadać będą 2 ekipy. 

W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych występować będzie 17 zespołów (z awansu zrezygnował mistrz wałbrzyskiej okręgówki). Natomiast każdy OZPN od sezonu 2017/2018 zobowiązany jest utworzyć Okręgową Ligę Juniorów Młodszych.

Po rundzie jesiennej do lig okręgowych spadnie 5 zespołów, z miejsc 13-17. Mistrz, jeśli wygra baraż awansuje do CLJ, natomiast 7 kolejnych drużyn utworzy I Dolnośląską Ligę Juniorów Młodszych. II ligę stworzą natomiast zespoły z miejsc 9-12 oraz 4 mistrzowie okręgówek. 

Po rundzie wiosennej 2018 z I ligi DLJ Młodszych (8 zespołów - grają systemem każdy z każdym mecz i rewanż) do CLJ-U17 awansuje mistrz, jeśli wygra baraż. Z ligi spada 1 (jeśli jest awans do CLJ) lub 2 zespoły, które zastępują 2 ekipy z II ligi.

Z II ligi DLJ Młodszych spadną natomiast 2 zespoły. W ich miejsce awansują 2 najlepsze drużyny turnieju barażowego, w którym wezmą udział wyłącznie mistrzowie Okręgowych Lig Juniorów). 

Zespoły uczestniczące w DLJ Młodszych w sezonie 2017/18:
1. Zagłębie II Lubin
2. Miedź II Legnica
3. Chrobry Głogów
4. WKS Śląsk Wrocław S.A
5. WKS Śląsk Wrocław
6. Konfeks Legnica
7. Lechia Dzierżoniów
8. Polonia-Stal Świdnica
9. FC Wrocław Academy
10. KS Polkowice
11. Parasol Wrocław
12. Górnik Wałbrzych
13. I KS Ślęza Wrocław
14. KS Oława
15. Polonia Środa Śląska - awans OZPN Wrocław
16. Kuźnia Jawor - awans OZPN Legnica
17. BKS Bobrzanie Bolesławiec - awans OZPN Jelenia Góra
18. Mistrz OZPN Wałbrzych - rezygnacja

DLJ Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych Centralna Liga Juniorów DZPN PZPN reforma rozgrywek system rozgrywek juniorzy młodsi

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.