Bolków: Policjant po służbie zatrzymał sprawców kradzieży

Bolków: Policjant po służbie zatrzymał sprawców kradzieży
Zdjęcie ilustracyjne

Policjant z Bolkowa będący po służbie zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież alkoholu z supermarketu.

Do zdarzenia doszło w środę, 9 sierpnia br. na terenie parkingu supermarketu w Bolkowie. 

- Funkcjonariusz siedząc w swoim samochodzie zauważył dwóch młodych mężczyzn wybiegających w pośpiechu ze sklepu i trzymających w dłoniach jakieś kartony. Po chwili usłyszał krzyk ekspedientki, która twierdziła, że mężczyźni dokonali kradzieży alkoholu. Funkcjonariusz bez zastanowienia udał się w pościg za mężczyznami. Jadąc ulicami Bolkowa zauważył siedzących sprawców w samochodzie na jednym z parkingów. Zablokował im możliwość wyjazdu. Podbiegł do samochodu by udaremnić ucieczkę. Mężczyźni na widok legitymacji służbowej przyznali się do kradzieży alkoholu, który nienaruszony został zwrócony właścicielowi sklepu - informuje mł. asp. Józef Kolanek, rzecznik prasowy KPP w Jaworze.

Sprawcami kradzieży okazali się mieszkańcy Wałbrzycha, w wieku 25 lat. 

O powyższym zdarzeniu, funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego jaworskiej komendy, a potem przekazał ujętych mężczyzn swoim kolegom będącym na służbie.

- Podczas dalszych czynności trzeci z mężczyzn, który przywiózł kolegów do Bolkowa, 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha, nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu. Wycieczka do Bolkowa dla wszystkich mężczyzn zakończyła się postępowaniem mandatowym - dodaje rzecznik.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.