I Górski Półmaraton Wałbrzych startuje 10 września

I Górski Półmaraton Wałbrzych startuje 10 września

W tym roku Górski Półmaraton Wałbrzych i Wałbrzyska Górska Dziesiątka dołączają do biegowego cyklu Runners World Super Bieg - na oba biegi zapraszamy już 10 września.

Startujemy o godz. 11:00 z ulicy Ratuszowej, tuż obok Aqua - Zdroju. Gdzie pobiegniemy najpierw? Oczywiście na Chełmiec i to będzie dopiero początek biegowej zabawy. Potem zawodników czeka zbieg w dół, oczywiście inną drogą niż na szczyt, a potem raz w dół, raz w górę - bieg w stronę Lubomina i Starych Bogaczowic. Powrót wśród dawnych sztolni, przez stary kolejowy nasyp, łąkami - z powrotem w stronę Białego Kamienia i mety. Różnica wzniesień sięga 750 m w pionie, a najcięższy podbieg czeka od razu na początku. Potem też nie jest łatwo - wystarczy spojrzeć na profil trasy.

A co z trasą biegu na 10 km? Tu będzie szybko, ale teren i podłoże raczej nie pozwolą na rozwijanie sprinterskich prędkości. Chełmiec ominiemy, przyklejając do niego wielką agrafkę krótszego dystansu. Po poziomicach, krawędzią masywu - do Lubominka - cały czas pod górę. Potem jednak lekko w dół, mimo kilku podbiegów. Nad Konradowem i Białym Kamieniem, polami, do mety. Finisz na pewno będzie szybki i będziecie pędzić do mety na złamanie karku. Przewyższenia? Tylko 290 m!Na obu dystansach będziemy mieli wszystko czego nie może zabraknąć w górskim biegu z prawdziwego zdarzenia - będzie żwir i kamienie, błoto albo piach, osypujące się strome podbiegi, na których będziecie wypatrywać gałęzi, których można się chwycić, karkołomne zbiegi, łagodnie pnące się do góry szerokie leśne drogi, polne ścieżki z pięknymi widokami prowadzące Was do mety... 

Wałbrzyski bieg będzie zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Runner's World Super Bieg. Jak na każdym biegu cyklu, mamy dwa dystanse do wyboru, medal i dyplom dla każdego, na mecie ciepły posiłek, dla debiutantów w cyklu pamiątkową koszulkę, a za kolejne starty w RWSB następny biegowy upominek w pakiecie startowym.

Finał cyklu również już niebawem - 4F Świeradów RUN czeka 8 października! Na I Górski Półmaraton Wałbrzych i I Górską Wałbrzyską "10" organizatorzy zapraszają wspólnie z Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua - Zdrój w Wałbrzychu. Bieg to nie jedyna atrakcja tego wrześniowego weekendu w Wałbrzychu - dzień wcześniej ponownie zawita pod Chełmiec największy w Polsce cykl maratonów MTB - Bike Maraton, wraz z Mistrzostwami Polski XCM i Mistrzostwami Wałbrzycha w maratonach MTB. Zatem sobota to okazja do ścigania się na rowerach górskich, a niedziela na własnych nogach.

Górski Półmaraton Wałbrzych Wałbrzyska Górska Dziesiątka

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.