Dożynki Powiatu Polkowickiego

Dożynki Powiatu Polkowickiego
Plakat

3 września w Grodowcu odbędą się dożynki powiatu polkowickiego. Sprawdź program imprezy!

Podczas powiatowego święta plonów, zwyczajowo zostaną złożone podziękowania rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy.

- To już tradycja, że Powiatowe Dożynki, co roku odbywają się, w pierwszą niedzielę września, a w tym roku już po raz drugi zaprosił nas kustosz Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu ks. Mariusz Kołodziej. Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców 3 września, na godz. 13.00 na mszę dziękczynną do wspólnego świętowania – mówi Marek Tramś Starosta Polkowicki i dodaje: – Podczas uroczystości zostanie wybrany przez jury najładniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Polkowickiego, a dodatkowo mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy w konkursie na najpiękniejszy wieniec publiczności.  

Dożynki rozpoczną się mszą świętą, koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję Stefana Regmunta - Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego, po czym odbędzie się  ceremonia dożynkowa. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw, które w powiecie, co roku wspólnie świętujemy.

Na zakończenie uroczystości gościnnie wystąpi Zespół Regionalny „ZBYRCOK" ze Słopnic, który specjalnie na zaproszenie Starosty Polkowickiego przyjedzie z Powiatu Limanowskiego. 

Jak co roku delegacje z wszystkich gmin powiatu przybędą z najładniejszymi  wieńcami dożynkowymi ze swoich sołectw.  Uroczystości towarzyszyć będą  m.in. stoiska gminne, w których przedstawione zostaną uroki poszczególnych gmin, twórców ludowych czy  regionalne przysmaki. W tym roku najmłodsi będą mieli okazję do uczestniczenia w wielu ciekawych warsztatach, a dla zgłodniałych uczestników będzie czekać powiatowa grochówka.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.