Rozpoznane - wystawa w galerii Studio BWA Wrocław

Rozpoznane - wystawa w galerii Studio BWA Wrocław

Od 7 do 30 września w Galerii Studio BWA Wrocław, przy ul. Ruskiej 46 a /303 (II piętro) prezentowana będzie wystawa "Rozpoznane".

Wystawa jest efektem TIFF Residency, który zrealizowany został we współpracy z Biurem Wroclaw 2016 w ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro. 

Podczas trzytygodniowego pobytu we Wrocławiu artyści: Diana Lelonek (PL), Harmen de Hoop (NL) oraz Salvi Danés (ES) eksplorowali miasto, skupiając się na jego zasobach rozumianych jako: architektura, miejsca, przedmioty oraz ludzie – czyli na elementach składających się na jego tożsamość. 

Szczególną uwagę poświęcili tym, które w wyniku zmian modernizacyjnych uznawane są za nieistotne, uległy zapomnieniu lub zostały odrzucone. Zastanawiając się nad ponownym włączeniem tych zasobów w obieg współczesnego miasta i ich znaczeniem, artyści przyjrzeli się obszarom, na których dokonały się największe zmiany urbanizacyjne, poświęcając uwagę rewitalizacji miasta oraz jej skutkom. W polu ich zainteresowania znalazły się miejsca generujące drugie życie przedmiotów: pchle targi, uliczne stragany, a także mieszkańcy i ich historie.

Wrocław Rozpoznane Studio BWA Wrocław Diana Lelonek Harmen de Hoop Salvi Danés

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.