Mariusz Idzik dołączył do Miedzi

Mariusz Idzik dołączył do Miedzi

Miedź pozyskała 20-letniego napastnika Mariusza Idzika ze Śląska Wrocław.

Utalentowany piłkarz przechodzi obecnie rehabilitację po poważnej kontuzji kolana i do treningów wróci prawdopodobnie pod koniec października.

Urodzony we Wrocławiu Idzik występował najpierw w juniorach Śląska, a później w zespole rezerw WKS-u. W sezonie 2015/16 w 14 meczach trzeciej ligi zdobył 7 bramek i został włączony do kadry pierwszej drużyny Śląska, w której zaliczył debiut w ekstraklasie i w Pucharze Polski. Jesienią 2016 roku zagrał kolejne 7 meczów w ekstraklasie w barwach Śląska, a na rundę wiosenną został wypożyczony do pierwszoligowej wówczas Wisły Puławy. Tam wystąpił w 11 spotkaniach i zdobył 4 bramki w Nice 1 Lidze.

W połowie maja, w meczu ze Stalą Mielec, doznał poważnej kontuzji kolana, po której czekała go operacja i długa rehabilitacja. Po podpisaniu kontraktu z Miedzią zawodnik będzie pracował nad powrotem do sprawności ze sztabem medycznym Miedzi, który z podobną kontuzją miał już do czynienia w przypadku Jakuba Vojtusa. Słowaka udało się postawić na nogi i doprowadzić do wysokiej formy.

– Cieszę się, że Mariusz trafił do Miedzi, bo to kolejny młody i perspektywiczny zawodnik z naszego regionu. Lepiej nie mógł wybrać klubu, bo opieka medyczna w Miedzi jest na bardzo wysokim poziomie i zrobimy wszystko, by jak najszybciej wrócił do gry – mówi trener Dominik Nowak.

Idzik podpisał z Miedzią 3-letnią umowę.

Miedź Legnica transfery wzmocnienia Mariusz Idzik sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.