Dominik Nowak: Nie byliśmy skuteczni

Szkoleniowiec zespołu ze Stadionu im. Orła Białego zwracał uwagę na nieskuteczność swoich piłkarzy w meczu z Bytovią, ale chwalił ich za to, że nie poddali się po stracie bramki w końcówce. Komplementował również rywali.

To spotkanie można podzielić na kilka faz. Były oczywiście bardzo dobre momenty, kiedy potrafiliśmy dobrze przygotować sobie sytuacje bramkowe i do nich dochodziliśmy. Nie byliśmy natomiast, powiedzmy sobie szczerze, w tym spotkaniu skuteczni. Uważam, że gdybyśmy w pierwszej połowie otworzyli wynik, a mieliśmy ku temu bardzo dobre okazje - słupek Mystkowskiego czy bardzo dobre sytuacje Kuby, Mladena - na pewno grałoby nam się łatwiej, bo zmusilibyśmy Bytovię, żeby się jeszcze mocniej otworzyła. Natomiast to co jest dla mnie bardziej istotne, nie to że zespół dzisiaj chciałby wygrywać 4:0, wtedy się trenerowi bardzo spokojnie siedzi na ławce. To co jest najcenniejsze z tego spotkania, to że przy stanie 0:1 w 80 minucie zespół się nie poddaje. Szybko zareagował pozytywnie, strzelił dwie bramki i naprawdę gratuluję dzisiaj zawodnikom tego spotkania, tego zwycięstwa, bo ono jest bardzo cenne. Mentalnie jeszcze bardziej wzmacnia ten zespół. Uważam, że w przekroju spotkania byliśmy zespołem lepszym, który stworzył więcej klarownych sytuacji i w pełni zasłużenie wygrał. Natomiast trzeba też oddać Bytovii, czego się spodziewaliśmy, zagrała bardzo dobre spotkanie i to akurat w mojej ocenie był najlepszy zespół, który gościł w Legnicy - oceniał Dominik Nowak, trener Miedzi.

Nice 1 Liga Dominik Nowak trener Miedzi Bytovia Bytów lider runda jesienna sezon 2017/2018