Trenerzy po zwycięstwie Śląska

Trenerzy po zwycięstwie Śląska

Po zwycięstwie Śląska nad Legią szkoleniowiec gości wyrażał pretensje za podyktowany dla wrocławian rzut karny. Z kolei Jan Urban podkreślał, że kibice oglądali interesujący mecz.

Śląsk w ciągu całego spotkania nie pozwolił przyjezdnym na zbyt wiele, tracąc bramkę po stałym fragmencie. Z pewnością taki mecz wlał wiele optymizmu w serca kibiców wrocławskiej jedenastki.

 

Jacek Magiera:

- Prowadziliśmy do przerwy 1:0 po stałym fragmencie gry. Śląsk miał optyczną przewagę w pierwszej części meczu, my kilka razy groźnie kontratakowaliśmy. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Sześć minut zadecydowało o tym, że Śląsk ten mecz wygrał. Pierwszy gol padł po rzucie karnym, po ręce Adama Hlouska, której sędzia boczny na pewno nie widział, tylko zgadywał. Jestem o tym przekonany. Czy była w ogóle ręka i czy była w polu karnym? Podyktowany karny wykorzystany. Drugi gol po bardzo ładnej akcji Śląska i strzale Marcina Robaka. Przegraliśmy mecz, gratuluję Śląskowi zwycięstwa i zdobycia trzech punktów.

 

Jan Urban:

- W pierwszej połowie graliśmy dobrze w piłkę. Wydaje mi się, że zagraliśmy kompletny mecz, dojrzałą piłkę. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby Legia spokojnie weszła w spotkanie. Stąd staraliśmy się, żeby Malarz wykopywał długie piłki, żeby nie grali, a musieli o piłkę walczyć. Dobrze to wyglądało w pierwszej połowie. Tych sytuacji nie było za dużo, bo nie jest łatwo z Legią stworzyć sobie wiele sytuacji. Stały fragment gry, stracona bramka, podobno ze spalonego, ale trudno. Trzeba było tę sytuację odwrócić. W szatni praktycznie nie trzeba było nic mówić, bo należało grać konsekwentnie tak jak w pierwszej połowie i liczyć na to, że te sytuacje będziemy mieli. Tak się też stało. Cieszę się niezmiernie ze zwycięstwa. Nie z tego powodu, że jest to Legia Warszawa, chociaż wiadomo, że to większy prestiż, bo wygrać z mistrzem Polski to nigdy nie jest łatwa sprawa. Ale cieszę się z tego, że kibice zobaczyli fajny, ciekawy, interesujący mecz.

Śląsk Wrocław Jan Urban trener Śląska Legia Warszawa Jacek Magiera trener Legii sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.