Debata: Niemcy na mapie Europy?

Debata: Niemcy na mapie Europy?

Problematyka niemiecka okazała się dość niespodziewanie nabrać na żywotności w polskim życiu politycznym oraz publicystyce. To właśnie ona będzie tematem najbliższej dyskusji we wrocławskim oddziale Civitas Christiana.

Gwałtowność sporu o odszkodowania za II Wojnę Światową czy kwestia przeproszenia za sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”, które media niemieckie co i rusz powtarzają, przysłania rzecz najważniejszą: głębszy namysł nad miejscem Niemiec na mapie Europy. Nie tylko z perspektywy geografii i bieżącej polityki, lecz przede wszystkim w kontekście polskiej myśli politycznej i historiozoficznej, która paradoksalnie może okazać się przydatna w dzisiejszych czasach.

We wrocławskim „Civitas Christiana” dyskutować będą Piotr Sutowicz, dyrektor Oddziału Okręgowego we Wrocławiu i członek Rady Głównej „Civitas Christiana” oraz dr Tomasz Stępień, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej, a przede wszystkim autor monografii poświęconej najwierniejszemu uczniowi prof. Feliksa Konecznego Antonowi Hilckmanowi, tudzież wydawca jego dzieł zebranych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 września 2017 r., o godz. 17.00 przy ul. Kuźniczej 11-13 (sala klubowa, I p.).

Civitas Christiana Niemcy Europa mapa Europy Piotr Sutowicz dr Tomasz Stępień

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.