Filharmonia Dowcipu

Próby obciążeniowe mostu na dolnośląskim odcinku S5

Próby obciążeniowe mostu na dolnośląskim odcinku S5

Na budowie drogi ekspresowej S5 na zad. I odcinek od Korzeńska - km ok. 108+758 do km 123+700 (przed w. Krościna)) odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-6, do których wykorzystano osiem samochodów ciężarowych pięcioosiowych.

Celem próbnego obciążenia jest sprawdzenie konstrukcji obiektu przed oddaniem do użytku.

Most MS-6 przekracza rzeki Barycz i Młynówkę oraz linię kolejową E59 relacji Wrocław - Poznań. Aby nie ingerować w cenną ekologicznie Dolinę i nie budować potężnych rusztowań, Wykonawca zrealizował obiekt za pomocą metody nasuwania podłużnego. Obiekt to dwie niezależne równoległe konstrukcje o długości 750 metrów. Każda jezdnia ma po trzy pasy ruchu i pas awaryjny.

Droga ekspresowa S5 na terenie województwa dolnośląskiego liczy prawie 50 km. Podzielona jest na 3 odcinki inwestycyjne. Obecnie prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem i zaawansowanie szacuje się na ok. 80% - 90%. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

S5 droga ekspresowa S5 próby obciążeniowe most próby obciążeniowe mostu most MS-6 Barycz Młynówka

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.