(FOTO) Oława: Ponad kg marihuany i kilkadziesiąt telefonów komórkowych zabezpieczyli policjanci

(FOTO) Oława: Ponad kg marihuany i kilkadziesiąt telefonów komórkowych zabezpieczyli policjanci

Oławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu miał ponad kg marihuany oraz kilkadziesiąt telefonów komórkowych.

Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy tuż po zgłoszeniu kradzieży dwóch telefonów komórkowych, aparatu fotograficznego i damskiej torebki. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dyżurny oławskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży mienia - dwóch telefonów komórkowych, aparatu fotograficznego i damskiej torebki. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że po zakończonej imprezie urodzinowej odbywającej się na terenie ogrodów działkowych, dwie uczestniczki zauważyły brak swoich rzeczy. Podejrzenie o kradzież padło na jednego z uczestników, który wyszedł wcześniej z imprezy.

Policjanci podczas dojazdu do miejsca interwencji usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła i zauważyli, jak z okna budynku ktoś wyrzuca różne przedmioty. Okazało się, że sprawca próbował pozbyć się dowodów przestępstwa. 27 - letni ołowianin był pijany. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty i przekazali je właścicielom. W toku dalszych czynności prowadzonych przez policjantów w mieszkaniu podejrzanego, policjanci ujawnili ponad kg suszu roślinnego. Ponadto zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Ich źródło pochodzenia jest obecnie przez funkcjonariuszy sprawdzane.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości 3,2 tys. złotych, posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania ich innym osobom.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 - 316 - 497

Powiat Oławski Oława narkotyki KPP Oława

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.