H&M zainwestuje w LSSE

H&M zainwestuje w LSSE

H&M zainwestuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ponad 280 mln zł i stworzy co najmniej tysiąc nowych miejsc. W podstrefie Krzywa inwestor wybuduje nowoczesne centrum logistyczne. Będzie to już trzecie centrum dystrybucji H&M w Polsce.

To bardzo ważny projekt dla regionu. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w Gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy. Tym bardziej jeśli, zgodnie z zapewnieniami inwestora, będzie ono nowoczesne, przyjazne i bezpieczne dla samego pracownika - podkreśla Witold Lech Idczak, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nowoczesne centrum logistyczne będzie zlokalizowane w miejscowości Krzywa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – zaledwie 700 m od węzła drogowego „Krzywa” autostrady A4 i drogi krajowej 94.

Logistyka jest niezwykle istotnym elementem w rozwijającej się sieci branży detalicznej, podlegającej nieustannym przeobrażeniom, które wymagają inwestycji również w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a ten projekt świetnie spełnia warunki niezbędne do zapewnienia niezawodnego i konkurencyjnego procesu dystrybucji - podkreśla Michael Schultz, H&M Planning Market East Logistics Manager.

H&M planuje otwarcie centrum na przełomie 2018 i 2019 r. W nowoczesnym obiekcie pracę znajdzie ponad 1000 osób. Inwestor zapewnia, że budynek będzie wyposażony w wiele dogodnych rozwiązań, zapewniających bezpieczne, przyjazne i nowoczesne środowisko pracy.

Obiekt będzie przyjazny dla środowiska. Zostanie zbudowany zgodnie z wymogami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver.

Dlatego już na etapie projektowania Centrum Dystrybucyjnego w Krzywej H&M planuje zastosowanie proekologicznych rozwiązań, które będą wykorzystane podczas budowy, użytkowania i konserwacji. Realizacja projektu możliwa była dzięki współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Ministerstwem Rozwoju oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

H&M Michael Schultz LSSE Witold Lech Idczak Krzywa Gmina Chojnów centrum logistyczne

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.