(FOTO) Silne wiatry nad powiatem złotoryjskim

(FOTO) Silne wiatry nad powiatem złotoryjskim

W dniu 5 października od godz. 18.00 w wyniku silnie wiejącego wiatru na terenie powiatu złotoryjskiego doszło do wielu zdarzeń spowodowanych wiatrołomami.

Łącznie do godz. 3.30 dnia 6 października jednostki straży pożarnej interweniowały przy ponad 41 zdarzeniach w tym:
zerwany dach z blachy, który uszkodził 2 samochody i sąsiedni budynek w Radziechowie,
- uszkodzone poszycie dachu w Prusicach,
wsparcia osób podłączonych w domach do respiratorów, które w wyniku problemów z energią elektryczną wymagały zasilania z agregatów prądotwórczych lub ewakuacji chorego do szpitala,
- 7 interwencji usuwania złamanych drzew lub konarów na drogi publiczne i linie energetyczne.
- Do sporych zniszczeń doszło również na cmentarzach w powiecie złotoryjskim min. w Złotoryi oraz Nowej Wsi Grodziskiej.

Działania ratownicze na terenie powiatu prowadziło jednocześnie 15 zastępów z obsadą ponad 60 strażaków z JRG PSP w Złotoryi oraz jednostek OSP. Spadające konary drzew uszkodziły również 1 samochód pożarniczy z jednostki OSP Wysocko.

Na szczęście pomimo wielu zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych oraz wypadków wśród ratowników działania polegające na usuwaniu skutków silnego wiatru prowadzone są w dalszym ciągu.

tekst: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Złotoryi
mł.bryg. mgr inż. Andrzej Śliwowski

Powiat Złotoryjski wichura silny wiatr

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.