Filharmonia Dowcipu

Powstanie ścieżka przyrodnicza Jawor – Myślibórz!

Powstanie ścieżka przyrodnicza Jawor – Myślibórz!

W ostatnich dniach Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pozytywnie rozpatrzył złożony przez Powiat Jaworski wniosek, opiewający na kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

Celem jest między innymi wykonanie nasadzeń krzewów wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej Jawor – Myślibórz, na odcinku 3 km, wykonanie materiałów edukacyjnych broszur, map, ustawienie 5 tablic edukacyjno-przyrodniczych na trasie ścieżki.

- Jeszcze w tym roku wzdłuż istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Myśliborza nasadzonych zostanie 9 tysięcy krzewów (głównie ligustr pospolity oraz jaśminowiec wonny). Mamy nadzieję, że wiosną wszystko zacznie pięknie budzić się do życia, a otaczająca zieleń będzie cieszyć oko wszystkich korzystających ze ścieżki - mówi starosta Stanisław Laskowski.

W ramach pozyskanych środków przeprowadzony będzie również konkurs fotograficzny „PRZYRODA POWIATU JAWORSKIEGO W OBIEKTYWIE", który już niebawem zostanie ogłoszony, a najciekawsze prace zostaną opublikowane w kalendarzu, który zostanie wydany na rok 2018.

Wszystkich amatorów fotografii zachęcamy do śledzenia kanałów informacyjnych Powiatu Jaworskiego (www.facebook.com/powiatjaworski1www.powiat-jawor.pl) i zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania będą nagrody rzeczowe.

ścieżka rowerowa ścieżka pieszo-rowerowa Jawor Myślibórz Powiat Jaworski Starostwo Powiatowe Stanisław Laskowski Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.