Filharmonia Dowcipu

Wrocławscy Zieloni wybrali nowy zarząd

Wrocławscy Zieloni wybrali nowy zarząd

Działacze zapowiadają start w wyborach samorządowych z sukcesami. Partia Zieloni we Wrocławiu wybrała nowy zarząd. Współprzewodniczącymi zostali Paweł Pomian i Julia Rokicka.

Przewodniczącym ponowie został Paweł Pomian, który jest również radnym na osiedlu Gajowice. Oprócz tego działa również m.in. w Dolnośląskim Alarmie Smogowym i stowarzyszeniu EKO-UNIA. Zajmuje się akwarystyką oraz studiuje ochronę środowiska i komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w branży public relations.

To będzie ważny rok dla Zielonych we Wrocławiu. Startujemy w wyborach do rady miejskiej w lokalnej koalicji z Partią Razem oraz innymi środowiskami progresywnymi i miejskimi. Będziemy wystawiać listy w wyborach do sejmików wojewódzkich w całej Polsce. Wrocław jest dla nas bardzo ważnym miastem i wszystko na to wskazuje, będziemy mogli nim współrządzić. To dobrze, bo tak jak mieszkańcy chcemy miasta przyjaznego dla wszystkich i wygodnego – zapowiada Paweł Pomian.

Zieloni we władzach preferują zasadę parytetu płci, którą stosują również we własnym zarządzie. Współprzewodniczącą wybrana została Julia Rokicka. Studiowała politologię na Uniwersytecie Wrocławskim i University Libre de Bruxelles. Jest współzałożycielką stowarzyszenia Biorecykling. Zajmuje się koordynacją projektów związanych z nieruchomościami, wydarzeniami medialnymi, środowiskiem oraz branżą IT.

Mamy ambitne, ale realne plany. Gdy dostaniemy się do rady miejskiej czy sejmiku zajmiemy się problemem smogu. Priorytetowe będą dla nas kwestie związane z transportem miejskim czy koleją aglomeracyjną, a także zieleń miejska czy otwarte na spacerowiczów ogródki działkowe. Być może wtedy Wrocław będzie miał realne szanse na tytuł Zielonej Stolicy. Chcemy naprawić system segregacji odpadów, a także zająć się problemem braku mieszkań socjalnych – mówi Julia Rokicka.

W skład nowego zarządu wrocławskich Zielonych wchodzi również Robert Reisigová-Kielawski, znany m.in. z koordynacji zbiórek podpisów w projekcie Ratujmy Kobiety, Maciej Słobodzian, członek rady krajowej, był również szefem kampanii parlamentarnej Małgorzaty Tracz oraz Dorota Kozłowska, z wykształcenia farmaceutka.

Partia Zieloni koło wrocławskie Wrocław Rada Miejska Wrocławia Paweł Pomian Julia Rokicka Robert Reisigová-Kielawski Maciej Słobodzian Dorota Kozłowska

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.