Dominik Nowak: Widowisko było na godnym poziomie

Opiekun Miedzi po spotkaniu z Rakowem zauważał, że spotkanie stało na naprawdę dobrym poziomie.

Ogólnie bardzo dobre spotkanie, jak na poziom pierwszoligowy. Dwa zespoły, które w tej lidze chcą prowadzić grę, potrafią grac wysokim pressingiem i przede wszystkim w ataku pozycyjnym, budować sobie sytuacje do zdobycia bramki. Myślę, że widowisko było naprawdę na godnym poziomie. Na pewno były różne fazy w tym spotkaniu, jeżeli chodzi też o mój zespół. Pierwszy dobry moment, kiedy dobrze weszliśmy w spotkanie, otworzyliśmy wynik. Można gdybać, ale na pewno szkoda tej sytuacji Marco, bo gdybyśmy otworzyli na 2:0, to byłoby łatwiej, bezpieczniej i być może dałoby nam więcej pewności. Do straty bramki momentami zbyt głęboko się cofaliśmy, w drugiej linii za dużo piłkarze Rakowa mieli miejsca, tworzyli przewagę i tak się stało, że straciliśmy bramkę, której można było uniknąć. Natomiast z drugiej połowy fragmentami jestem zadowolony jako trener, bo staraliśmy się podejść wyżej, być bardziej agresywni w środku, wyeliminować silną stronę zespołu z Częstochowy, tę grę kombinacyjną i to nam się udawało. Momentami też przejmowaliśmy inicjatywę, podobnie jak Raków. To była dobra połowa w naszym wykonaniu. Mieliśmy też oczywiście swoje okazje i szkoda, że bramka nie padła. Trzeba też uczciwie przyznać, że zespół Rakowa miał bardzo dobrą sytuację i ten remis trzeba szanować. Teraz już przygotowujemy się do ostatniego meczu w Katowicach - oceniał trener Dominik Nowak.