Filharmonia Dowcipu

Zielono-czarny Mikołaj odwiedził lubiński szpital

Zielono-czarny Mikołaj odwiedził lubiński szpital

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozpoczęli Mikołajki na oddziale pediatrycznym w lubńskim szpitalu przy ul. Bema. Jako pierwsi przywieźli najmłodszym prezenty w postaci piłek, książeczek, kolorowanek oraz medali.

Razem z piłkarzami do dzieci przyjechał zielono-czarny „Krecik”, maskotka polkowickiego klubu. Fundatorem upominków była Gmina Polkowice.

Z wizytą do dzieci wybrali się: Piotr Azikiewicz, Wiktor Kobiela, Kamil Zawadzki, Damian Primel oraz Mateusz Magdziak, Maciej Bancewicz i trener Enkeleid Dobi. Oczywiście nie mogło zabraknąć Krecia. Maskotka zielono-czarnych wzbudzała największe zainteresowanie i uśmiech na twarzach maluchów. Wszystkie dzieci oraz młodzież przebywająca na oddziale zostały obdarowane przez piłkarzy I zespołu drobnymi upominkami. 

- Jesteśmy obcymi ludźmi dla tych dzieci, ale wydaje nam się, że naszą wizytą przyniesiemy im dużo radości. Przygotowaliśmy dla nich małe upominki, więc myślę, że pozytywnie zapamiętają tę wizytę - mówi pomocnik KGHM ZANAM Piotr Azikiewicz.

- Na oddziale właśnie zaczął się sezon Mikołajkowy, przyszli pierwsi goście do naszych dzieci - uśmiecha się pani ordynator Małgorzata Smorąg. - Maluchy w szpitalu zawsze są nieszczęśliwe z tego powodu, że muszą u nas leżeć. Dlatego tego typu akcje są mile widziane i dzieci choć na chwilę zapominają o chorobie. Nawet te najdrobniejsze prezenty wywołują na ich twarzach uśmiech.

 

KS Polkowice mikołajki Krecik szpital dzieci

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.