Filharmonia Dowcipu

Jan Urban: To było nasze najsłabsze spotkanie na własnym boisku

Jan Urban: To było nasze najsłabsze spotkanie na własnym boisku

Trener Śląska po zwycięstwie nad lubińskim Zagłębiem zauważał, że to rywale mieli więcej z gry, ale to jego podopieczni stworzyli w meczu więcej dobrych sytuacji podbramkowych.

- Pierwsza połowa, właściwie pierwsze 30 minut tego spotkania wyrównane. Mało sytuacji bramkowych, bardzo dobra jedna - Arka Piecha, który nie trafił czysto w piłkę, a powinna z tego być bramka i sytuacja Arka Woźniaka, którą znakomicie wybronił Kuba Słowik. To by było tyle, jeśli chodzi o sytuacje w pierwszej połowie. Natomiast już w ostatnich 15 minutach było widać, że Zagłębie zaczęło mieć delikatną przewagę. Druga połowa podobnie, to Zagłębie grało płynnie, to Zagłębie miało dużo więcej z gry. Myśmy się nabiegali mnóstwo, ale w wielu momentach ten inny system, w którym byliśmy zmuszeni zagrać, powodował, że nie zawsze dobrze koordynowaliśmy odpowiednie krycie. Przewaga Zagłębia ogólnie w całym spotkaniu. Myśmy mieli wiele sytuacji, gdzie po odzyskaniu piłki można było skontrować Zagłębie i to pierwsze podanie było bardzo często niecelne. Natomiast patrząc na chłodno, na same sytuacje bramkowe, myśmy mieli ich więcej. W 90 minucie miał Arek Woźniak znowu sytuację, gdzie mogło być po meczu. Natomiast Marcin Robak miał znakomitą szansę i strzelił w czystej pozycji akurat w bramkarza, Robert Pich, gdzie znakomicie broni Polacek i bramka. Ogólnie można odnieść wrażenie, że zespół Zagłębia grał lepiej, natomiast jeśli chodzi o sytuacje, to już tak nie można powiedzieć. Ten mecz nas sparaliżował dość mocno. To było najsłabsze spotkanie w naszym wykonaniu na własnym boisku, ale taka jest piłka i to my odwróciliśmy losy meczu. Przede wszystkim pamiętaliśmy w jaki sposób, w jakich okolicznościach, przegraliśmy to pierwsze spotkanie 1:0, gdzie też straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, mimo że graliśmy z przewagą zawodnika. Cieszą trzy punkty w tych okolicznościach, w jakich musieliśmy przystąpić do tego spotkania - oceniał Jan Urban.

LOTTO Ekstraklasa Śląsk Wrocław Jan Urban trener Śląska Zagłębie Lubin derby sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.