Polska ma nowego premiera

Polska ma nowego premiera

Prezydent Andrzej Duda oficjalnie desygnował na stanowisko premiera pochodzącego z Wrocławia Mateusza Morawieckiego, powierzając mu misję stworzenia nowego rządu.

Dzisiaj dalej tę misję prowadzenia rządu Zjednoczonej Prawicy będzie kontynuował pan premier Mateusz Morawiecki. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie, otrzymawszy dzisiaj to desygnowanie, przedstawi skład Rady Ministrów i że może w przyszłym tygodniu będzie możliwość przedstawienia programu pana premiera w formie expose w Sejmie - mówił prezydent Andrzej Duda.

Mateusz Morawiecki na stanowisku zastąpi Beatę Szydło. Spekuluje się, że do stycznia nie nastąpią zmiany w poszczególnych ministerstwach. O tym przekonać się powinniśmy w przyszłym tygodniu.

Ten zaszczyt będę starał się przekuwać w rzeczywistość. Program, który realizowaliśmy będzie nadal dla mnie drogą i drogowskazem zarazem, żeby jak najlepiej służyć polskiemu społeczeństwu, służyć polskim rodzinom. To była taka latarnia, która świeci bardzo mocno dla nas i która chcę, aby jak najmocniej świeciła w przyszłości - mówił Mateusz Morawiecki. - Dziękuję panu prezydentowi za tę desygnację i będę na pewno starał się zrobić wszystko, żeby przysłużyć się dobrze Polsce, żeby przydać się Polsce, przydać się Polakom - dodawał. 

premier Mateusz Morawiecki rząd nowy premier

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na
Andrzej
Andrzej 9 grudnia 2017 o 09:42

Bardzo dobra zmiana.

Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.