Filharmonia Dowcipu

Cetnerowski: W finale nikogo nie trzeba motywować!

Cetnerowski: W finale nikogo nie trzeba motywować!
Trener Seahawks nie musiał motywować swoich graczy przed X SuperFinałem.

Seahawks Gdynia na Stadionie Wrocław dokonali rzeczy niezwykłej. Mimo, iż przed spotkaniem nie byli faworytami, to jako pierwszy zespół w historii Topligi obronili mistrzowski tytuł.

Gdynianie w fazie regularnej dwukrotnie musieli uznać wyższość Panthers Wrocław. W decydującym spotkaniu okazali się lepsi. Na to spotkanie gdynian motywować nie trzeba było. - Mając tak doświadczonych zawodników, oni na koniec sezonu sami się motywują i budują tę formę. Minusem jest to, że czasami w trakcie sezonu zasadniczego wiedzą ile muszą minimum zrobić, żeby jakiś mecz wygrać. Dlatego czasami to tak wygląda. Najtrudniej jest zmotywować ich w trakcie sezonu, żeby grali na wysokim poziomie. W finale nikogo nie trzeba motywować, jeżeli kogoś trzeba motywować, to nie powinno go w ogóle być w szatni i tego się trzymam. – mówił po meczu Maciej Cetnerowski, szkoleniowiec Seahawks.

Historycznego wyczynu dokonali też ci, którzy zdobyli indywidualne wyróżnienia w X SuperFinale. Najlepszym zawodnikiem ataku został Jakub Mazan z Seahawks, a obrony Przemysław Cudak z Panthers. Najlepszym zawodnikiem meczu został Angelo Pease ze zwycięskiej drużyny. Najszybszym zawodnikiem spotkania okazał się natomiast Grzegorz Mazur z zespołu „Panter”. Najefektowniejszą akcję meczu przeprowadził Marcus Sims z Panthers. Najważniejsza nagroda sezonu trafiła jednak w ręce gdynian.

- Jesteśmy szczęściarzami, że mogliśmy znaleźć się znowu w tym finale na pięknym obiekcie i przejść do historii, bo jako pierwsi obroniliśmy tytuł. – podkreślał trener "Jastrzębi".

Stadion Wrocław SuperFinał X SuperFinał Maciej Cetnerowski Seahawks Gdynia Panthers Wrocław

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na
gdynia
gdynia 14 lipca 2015 o 19:20

dobry mecz Seahawks!

Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.