Mariusz Treliński i jego Orfeusz i Eurydyka w Operze Wrocławskiej

Mariusz Treliński i jego Orfeusz i Eurydyka w Operze Wrocławskiej

W dwa grudniowe wieczory, 16 i 17 grudnia, Opera Wrocławska we współpracy z Wrocławską Orkiestrą Barokową pokaże nową premierę.

Będzie nią  opera Christopha Willibalda Glucka, której libretto oparte jest na antycznym micie o Orfeuszu i Eurydyce.

Jedno z najbardziej znanych dzieł Glucka zostanie zaprezentowane w sposób nietypowy, bo na historycznych instrumentach. Akcja spektaklu za sprawą światowej sławy reżysera, Mariusza Trelińskiego, zostanie przeniesiona do współczesnych czasów. Scenografię kreuje Słowak Boris Kudlička, który razem z Trelińskim tworzą widowiska cenione na całym świecie, w tym spektakl Tristan i Izolda otwierający zeszłoroczny sezon w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W grupie realizatorów nowej premiery Opery Wrocławskiej są także m.in. choreograf Tomasz Wygoda, czy kostiumograf i projektant mody Marek Adamski. Premiera Orfeusza i Eurydyki Glucka jest pierwszą odsłoną opery w powojennej historii artystycznej Opery Wrocławskiej. Inspiracja antycznym mitem za sprawą wybitnych twórców zyska współczesny wymiar, w którym odbiorca może odbić się jak w lustrze. 

Wydarzenie współorganizowane z Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego

Orfeusz i Eurydyka - Christoph Willibald Gluck

Premiera: 16 grudnia, 19:00

Premiera: 17 grudnia, 18:00

Bilety od 50 zł – 160 zł

Szczegóły: www.opera.wroclaw.pl 

Orfeusza i Eurydyki Glucka Mariusz Treliński Opera Wrocławska Wrocławska Orkiestra Barokowa Wrocław

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.