II Świdnicka Olimpiada na Lodzie

II Świdnicka Olimpiada na Lodzie

Umiejętność jazdy na łyżwach, zwinność, precyzja. Tymi elementami popiszą się najlepsi świdniccy uczniowie – łyżwiarze, którzy staną w szranki II Świdnickiej Olimpiady na Lodzie.

Impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się w piątek, 12 stycznia na lodowisku przy ulicy Śląskiej. 

Do rywalizacji zgłosiło się aż dziewięć szkół ze Świdnicy.

– Cieszymy się, że w tym roku będzie z nami więcej szkół niż rok temu. To dla nas znak, że pomysł okazał się trafiony – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

– Przygotowaliśmy kilka ciekawych konkurencji, w których będzie można się sprawdzić i powalczyć o jak najlepszy wynik. Przede wszystkim jednak liczymy na dobrą zabawę – dodaje Mariusz Kuc, nauczyciel wychowania fizycznego SP 2 w Świdnicy. 

Przed rokiem, w I Świdnickiej Olimpiadzie na Lodzie triumfowała Szkoła Podstawowa nr 4 (22 punkty), przed SP 8 (21 punktów), SP 1 (13 punktów), NSP Bliżej Dziecka (11 punktów) i SP 6 (8 punktów). Kto wygra w 2018 roku? Przekonamy się w piątek, 12 stycznia. Początek o godzinie 10.00. 

 

Świdnicka Olimpiada na Lodzie

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.