Forsell wraca do Miedzi

Forsell wraca do Miedzi
Fot. dolny-slask24h.pl

Po półrocznej przerwie 27-letni ofensywny pomocnik Petteri Forsell wraca do Miedzi.

Fin łącznie rozegrał w Miedzi 46 meczów (Nice 1 Liga + Puchar Polski), w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst. Do Legnicy trafił przed rundą wiosenną sezonu 2015/16. Szybko nadrobił zaległości po kontuzji i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie drużyny. Przez długi czas był liderem środka pola i postrachem bramkarzy – znakomicie wykonywał rzuty wolne, z których często zdobywał efektowne bramki.

Słabsza w wykonaniu Forsella była runda wiosenna 2017 roku, kiedy spisywał się znacznie poniżej oczekiwań. Jego dobrej formy zabrakło wówczas Miedzi w decydującym momencie walki o awans, choć z drugiej strony, gdyby nie jego bramki i asysty  w rundzie jesiennej, to nie wiadomo, czy Miedź byłaby tak wysoko w tabeli. 

Latem Forsell otrzymał propozycję kontraktu z ekstraklasowej Cracovii. Ostatecznie trafił jednak do szwedzkiego Orebro SK (tamtejsza ekstraklasa), w którym jesienią zagrał w 8 meczach i zaliczył 3 asysty. W ostatnich tygodniach zawodnik pracował nad formą i po przyjeździe do Legnicy przeszedł pomyślnie badania medyczne. Pozytywnie zaskoczył także podczas biegowych testów wydolnościowych, w których wypadł bardzo dobrze. Forsell podpisał z Miedzią kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2019 roku.

– To dobrze, że ten zawodnik wraca do naszej drużyny, bo w Legnicy ma coś do udowodnienia. Dobrze się tu czuł, byliśmy wobec niego fair, a teraz może się odpłacić – miał do wyboru kilka klubów, a wybrał powrót do Miedzi. Przed nami bardzo trudna runda, dlatego potrzebujemy piłkarskiej jakości – mówi Andrzej Dadełło, właściciel klubu.

Fińskiego pomocnika zobaczymy w akcji prawdopodobnie już w sobotnim sparingu Miedzi z Arką Gdynia w Jarocinie.

– Dobrze zaprezentował się na testach. Wie czego od niego oczekujemy i jest zdeterminowany – dodaje trener Dominik Nowak.

Nice 1 Liga Miedź Legnica Petteri Forsell przerwa zimowa transfery wzmocnienia sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.