Filharmonia Dowcipu

Impel rusza po puchar

Impel rusza po puchar

W środę rozpoczynają się zmagania w Pucharze Polski dla zespołów Ligi Siatkówki Kobiet. Na boisko wybiegną także Impelki, które zagrają w Kaliszu.

Rywalizacja z pierwszoligowcem w IV rundzie Pucharu Polski jest efektem zajęcia przez wrocławianki jedenastego miejsca na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej. Drużyny z miejsc 11-14 LSK mierzą się bowiem z wygranymi grupowych zmagań III rundy. W środę rozegrane zostaną trzy spotkania, czwarty mecz tej rundy odbędzie się 24 stycznia. 

Zwycięzcy zagrają w kolejnej fazie, w której do gry przystąpią zespoły z miejsc 3-10 w najwyższej klasie rozgrywkowej. W czwartek w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. w Warszawie będzie miało miejsce losowanie V rundy (zaplanowanej na 31 stycznia). Tryumfatorzy utworzą pary ćwierćfinałowe (zaplanowane na 14 lutego) wraz ŁKS-em Commercecon Łódź i Chemikiem Police (pierwsza dwójka pierwszej rundy fazy zasadniczej). Final Four Pucharu Polski ma się odbyć 10-11 marca.

By się tam znaleźć, Impelki muszą najpierw uporać się z Energą MKS Kalisz. O to nie będzie wcale łatwo, gdyż kaliszanki z kompletem wygranych przewodzą w tabeli pierwszej ligi. Dwa tygodnie temu wrocławianki odbyły z MKS-em wspólny trening. Środowy pojedynek IV rundy PP rozpocznie się o godz. 18 w Arenie Kalisz. 

 

Pozostałe mecze IV rundy PP kobiet:

Wisła Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza (17 stycznia, godz. 17)
E.Leclerc Radomka Radom - POLI Budowlani Toruń (17 stycznia, godz. 18)
7R Solna Wieliczka - Legionovia Legionowo (24 stycznia, godz. 18)

Puchar Polski IV runda Impel Wrocław Energa MKS Kalisz sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.