Filharmonia Dowcipu

Zakamarki, czyli kuratorskie zwiedzanie po raz pierwszy

Zakamarki, czyli kuratorskie zwiedzanie po raz pierwszy

W najbliższą niedzielę, 28.01.2018 r. w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zainaugurowane zostaną ZAKAMARKI czyli kuratorskie zwiedzania Muzeum z Kustoszem Zbigniewem Gryzgotem.

Nie było by w tym naprawdę nic nadzwyczajnego – wszak kuratorskie zwiedzania to jednak muzealna rutyna – gdyby nie fakt, że Pan Zbigniew Gryzgot w jaworzyńskiej parowozowni przepracował już ponad 50 lat a takim dorobkiem pochwalić się może naprawdę niewielu muzealników. I pracowników w ogóle. 

ZAKAMARKI rozpoczną się punktualnie o 14:30, uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć m.in. zabytkowy dźwig węglowy THIELE & MAIWALD z 1920 r. (jedno z niewielu oryginalnych, przedwojennych urządzeń z inwentarza parowozowni w Jaworzynie) czy zapadnię kolejową Henschla z 1930 r. W trakcie spaceru zajrzą do pomieszczenia dawnego Warsztatu Pneumatycznego, Odlewni i Warsztatu. Na deser zejdą do autentycznego schronu z 1943 r….

Jest na co czekać! 

Ale ostrzegamy – liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze rezerwacje: 

http://muzeumtechniki.hostingasp.pl/Bilety/Opis?idRep=1290

Zapraszamy serdecznie – w mieniu Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz p. Zbigniewa Gryzgota

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku Zakamarki kuratorskie zwiedzanie Zbigniew Gryzgot

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.