Filharmonia Dowcipu

VI Półmaraton Jeleniogórski - na liście startowej już prawie 500 osób!

VI Półmaraton Jeleniogórski - na liście startowej już prawie 500 osób!
Zdjęcie ilustracyjne

Od początku lutego wzrosła opłata startowa za udział w "biegu z widokiem na góry" - VI Półmaratonie Jeleniogórskim i VI Jeleniogórskiej Dziesiątce. Teraz, do końca lutego, za start zapłacimy 80 PLN.

Organizatorzy przypominają, że seniorzy z kategorii 60 + zapłacą zawsze tylko 50 PLN i ich podwyżki nie obowiązują. Podobnie rzecz ma się z rodzicami biegnącymi z wózkami. W tej specjalnej kategorii za start zapłacimy 60 PLN. Warto się spieszyć, bo od marca opłata startowa wzrasta do 100 PLN i tyle również trzeba będzie zapłacić w dniu startu. Można oczywiście czekać ze zgłoszeniem i opłatą do ostatniej chwili, ale chyba jednak lepiej załatwić wszystkie formalności odpowiednio wcześniej - np. już teraz.

Trzeba też pamiętać, że w tym roku Półmaraton Jeleniogórski startuje wcześniej niż w poprzednich latach, bo już 7 kwietnia, a nie na początku maja, do czego część biegaczy zdążyła się już przyzwyczaić. Nie można zatem przespać tego kwietniowego terminu i kontrolować upływ czasu. Biegowa wiosna jest już tuż tuż! ;-)

Do startu coraz bliżej!

Jeleniogórska "połówka" to jedna z najpiękniejszych ulicznych tras w Polsce. To jest główny atut tego biegu i koronny argument "za". Panorama Karkonoszy, piękne otoczenie i sceneria, zmieniące się krajobrazy - aż chce się biec! Stąd też, mimo obiektywnie trudnej i wymagającej trasy, niezłe wyniki i rezultaty na mecie. Ostatnie metry w Parku Zdrojowym w Cieplicach mogą tylko pomóc wykrzesać resztkę sił i zakończyć bieg na pięknym Placu Piastowskim z szerokim uśmiecjem na twarzy.

Zapisy wciąż trwają, a organizatorzy zapraszją na jelenia.superbieg.pl oraz na https://web.facebook.com/Superbieg/. Półmaraton Jeleniogórski tradycyjnie otwiera biegowy sezon w Jeleniej Górze i okolicach, a listopadowy Bieg Niepodległości ten sezon zamyka. Oba biegi łączy ten sam sztab organizacyjny wspierany przez miasto Jelenia Góra, a wiosenny jeleniogórski półmaraton ma spore szanse powtórzyć frekwencyjny sukces jesiennego Biegu Niepodległości.

Organizatorzy obu imprez zapraszają również na cykl 6 biegów górskich - Runner's World Super Bieg, któy wystartuje 13 maja w Polanicy - Zdroju.

Na razie, wszystkich biegaczy, którzy tęskną już za atmosferą pierwszych wiosennych startów, za bieganiem po wymagającej trasie na dobrze zorganizowanej imprezie, za pięknymi widokami, radosną atmosferą i poczuciem, że "warto tu było przyjechać", zapraszamy do Jeleniej Góry.

Start VI Półmaratonu Jeleniogórskiego już 7 kwietnia z Placu Piastowskiego w Jeleniej Górze  - Cieplicach - Zdroju.

VI Półmaraton Jeleniogórski Jelenia Góra

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.