Sensacja w Polkowicach

Sensacja w Polkowicach

Piłkarze halowi KS Polkowice pokonali w swojej hali pierwszoligową Odrę Opole 5:2. Najskuteczniejszy w drużynie zielono-czarnych był Andrzej Koryciński, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza część spotkania toczyła się na wyrównanym poziomie. Obie drużyny grały bardzo ambitnie i walczyły o każdy metr parkietu. Pierwszoplanowymi postaciami byli bramkarze, którzy wielokrotnie ratowali swoje zespoły przed utratą bramki.

Worek z golami rozwiązał się dopiero po zmianie stron. Autorem pierwszego trafienia w meczu był Sebastian Jędrzejewski, który skutecznie wykończył akcję zespołu. Po niespełna pięciu minutach Odra wyrównała, a na listę strzelców wpisał się Michał Bienias. Jak się później okazało był to jedyny gol dla przyjezdnych.

Pozostałe bramki padały wyłącznie dla KS Polkowice. Najskuteczniejszy w zespole był Andrzej Koryciński, który zdobył dwa gole. Na listę strzelców wpisali się także Dawid Biały i Sebastian Szala. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną KS Polkowice 5:2.

Pokonaliśmy lidera pierwszej ligi po naprawdę dobrym meczu. Uważam, że z przebiegu spotkania zasłużyliśmy na wygraną. Dziękuję moim zawodnikom za zaangażowanie i zostawione serca na parkiecie oraz kibicom za tak fantastyczny doping – mówi Marcin Jeziorny, trener KS Polkowice.

Dzięki tej wygranej zielono-czarni awansowali do ¼ Finału Pucharu Polski w Futsalu. Polkowiczanie jako jedyni drugoligowcy dotarli do tej fazy rozgrywek. Rywala polkowiczan poznamy na początku przyszłego tygodnia.

 

KS Polkowice – Odra Opole 5:2 (0:0)
Bramki dla KS-u:
Andrzej Koryciński 2, Sebastian Jędrzejewski, Dawid Biały i Sebastian Szala.

KS Polkowice: Dawid Biały, Andrzej Koryciński, Sebastian Szala, Mateusz Kochman, Daniel Walasek, Patryk Potocki, Jarosław Tkaczyk, Piotr Białocerkiewicz, Andrzej Kwieciński, Dariusz Kwas, Grzegorz Duda, Marek Żurkowski.

Puchar Polski Puchar Polski w futsalu KS Polkowice Odra Opole sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.