Deleu zwiększy rywalizację w obronie Miedzi

Deleu zwiększy rywalizację w obronie Miedzi
Fot. Miedź Legnica

Luiz Carlos Santos znany bardziej jako „Deleu” podpisał półroczny kontrakt z Miedzią. Doświadczony obrońca, który pochodzi z Brazylii, ale posiada też polskie obywatelstwo, rozegrał dotychczas 178 meczów i strzelił 6 bramek w ekstraklasie.

Deleu to boczny obrońca (może grać zarówno z prawej, jak i lewej strony), który przez ostatnie osiem lat występował w polskiej ekstraklasie – najpierw przez cztery sezony w Lechii Gdańsk, później przez kolejne cztery w Cracovii, z którą rozstał się na początku lutego bieżącego roku. W sumie w piłkarskiej elicie rozegrał 178 meczów i strzelił 6 bramek. W rundzie jesiennej obecnego sezonu wystąpił w 5 meczach „Pasów”. 

– Uznałem, że na bokach obrony potrzebujemy zwiększyć rywalizację, a jednocześnie zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych problemów zdrowotnych i kontuzji. O Deleu zebrałem bardzo pozytywne opinie – to zawodnik, który może nam pomóc w rundzie wiosennej – wyjaśnia ten transfer trener Dominik Nowak.

Zawodnik ma już za sobą testy medyczne, a po podpisaniu półrocznego kontraktu natychmiast udał się w podróż do Turcji, gdzie Miedź przebywa na zgrupowaniu. W ośrodku Goldcity spodziewany jest w sobotę w późnych godzinach nocnych. Być może wystąpi już w jednym z niedzielnych sparingów legnickiej drużyny.

Nice 1 Liga Miedź Legnica Deleu przerwa zimowa transfery wzmocnienia sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.