Teatr najantyczniejszy – spotkanie

Teatr najantyczniejszy – spotkanie
Fot. materiały prasowe

22 lutego o godzinie 18.00 Wydawnictwo Ossolineum wraz z Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie poświęcone książce Dramat staroindyjski w serii Biblioteka Narodowa.

​M. Krzysztof Byrski – autor przekładu i opracowania – oraz Piotr Rudzki – teatrolog, znawca kultury indyjskiej – opowiedzą o najwspanialszych osiągnięciach klasycznej literatury sanskryckiej, znaczeniu dramatu dla kultury dawnych i współczesnych Indii, a także o Natjaśastrze, czyli traktacie o teatrze. 

Konwencję delikatną [...] charakteryzują piękne stroje, szczególne i rozmaite; występują w niej kobiety i mają miejsce liczne pieśni i tańce... – czytamy w Natjaśastrze. Znakomitą ilustracją kaiśiki wrytti, czyli konwencji delikatnej, jest taniec Bharatanatyam, który w trakcie spotkania wykona Alicja Jezierska. 

czwartek, 22 lutego 2018 roku, godz. 18.00
Teatr najantyczniejszy – dyskusja z udziałem
M. Krzysztofa Byrskiego oraz Piotra Rudzkiego

Muzeum Pana Tadeusza
Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
Kamienica pod Złotym Słońcem
Rynek 6, Wrocław 

wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl

Teatr najantyczniejszy Dramat staroindyjski Biblioteka Narodowa Wydawnictwo Ossolineum Muzeum Pana Tadeusza

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.