Upolować Sokoła

Upolować Sokoła
Fot. Paweł Sasiela

Przed jaworską Olimpią jedno z kluczowych spotkań końcówki fazy zasadniczej. Podopieczne Lesława Chrzanowskiego w sobotę o godz. 15 zagrają z Sokołem Radzionków o pozycję wicelidera.

Po dziewiętnastu kolejkach Olimpijki tracą do Sokoła zaledwie punkt, jednak również punkt mniej mają od jaworzanek siatkarki z Częstochowy. To sprawia, że ekipa z miasta św. Marcina musi postarać się o komplet punktów. Tym bardziej, iż w dwóch kolejnych meczach Olimpia zagra z teoretycznie słabszymi zespołami, więc szansa na zakończenie sezonu zasadniczego lokatę wyżej jest spora. Drugie miejsce oznaczałoby bardzo dobrą pozycję wyjściową przed fazą play-off, w której jaworzanki mają powalczyć o upragniony awans na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet.  

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach powinna pozytywnie wpłynąć na Olimpijki, które zmagały się przed pauzą z problemami zdrowotnymi. Trener Lesław Chrzanowski znany jest z tego, że potrafi optymalnie przygotować zespół na decydującą fazę rozgrywek, a ostatnie zwycięstwo w Częstochowie tylko potwierdza, że zespół znad Nysy Szalonej znajduje się na dobrej drodze. 

Sokół w ostatnich tygodniach, podobnie jak drużyna z Jawora, grał w kratkę. Ostatnio ograł 3:1 MSK Mysłowice, ale wcześniej przegrał z Polonią Świdnica i PLKS-em Pszczyna. Łącznie ekipa z Górnego Śląska na swoim koncie zgromadziła 13 zwycięstw i 6 porażek, tracąc siedem punktów do prowadzącej Polonii. Co ciekawe, Olimpia ma na koncie jedno zwycięstwo więcej, jednak jaworzanki słabiej punktowały.  

Warto wspomnieć także o dwóch pozostałych przedstawicielach Dolnego Śląska w drugiej lidze. Pewnie zmierzająca po zwycięstwo w sezonie zasadniczym Polonia Świdnica podejmie jutro u siebie TKS Ekobet Tychy w ostatnim meczu na własnym boisku w rundzie zasadniczej. Początek mecz o godz. 17 w Hali Sportowej OSiR Zawiszów - Świdnica przy ul. Galla Anonima 1a. Z kolei Impel II Wrocław w hali przy ul. Krupniczej zagra w sobotę o godz. 14 z Częstochowianką. 

druga liga Olimpia Sokół Radzionków sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.