(FOTO) Jawor: Pożar w internacie

(FOTO) Jawor: Pożar w internacie

Do wybuchu pożaru w budynku przy ul.Starojaworskiej doszło w piątek w godzinach porannych.

W budynku tym mieszczą się placówki: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze, Ośrodek Wsparcia W Jaworze , a także Internat Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W sumie w budynku przebywało blisko 70 osób, w tym wiele osób niepełnosprawnych.

Dyspozytor PSP w Jaworze zadysponował dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze, które po kilku minutach były już na miejscu. W tym czasie opiekunowie rozpoczęli ewakuację wszystkich podopiecznych z zadymionego budynku. Na miejsce przybyli również ratownicy medyczni, którzy udzielili potrzebującym pomocy.

Te wszystkie działania zakładał scenariusz zaplanowanej ewakuacji w razie pożaru w tych jednostkach. Wszyscy bezpiecznie z pomocą opiekunów zostali ewakuowani. Dzięki takim ćwiczeniom osoby przebywające w obiekcie miały szansę nauczyć się jak bezpiecznie ewakuować się z budynku, a strażacy mieli okazję praktycznego sprawdzenia warunków oraz organizacji akcji ratunkowej.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Jaworze przebieg ćwiczeń nadzorował wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Piotr Sieduń.

pożar w internacie ćwiczenia strażaków straż pożarna Jawor ćwiczenia

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.