Wrocław: Spotkanie autorskie z udziałem Agaty Szydłowskiej i Piotra Rypsona

Wrocław: Spotkanie autorskie z udziałem Agaty Szydłowskiej i Piotra Rypsona

Wydawnictwo Ossolineum i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie z Agatą Szydłowską, autorką książki Od solidarycy do TypoPolo.Typografia a tożsamości zbiorowe w Polsce po roku 1989, które odbędzie się 14 marca o godz. 17.00.

Rozmowę poprowadzi Piotr Rypson – krytyk i historyk sztuki, twórca publikacji o projektowaniu graficznym w Polsce.

Typografia nigdy nie jest niewinna – pisze Szydłowska. – To, jakimi literami złożone są teksty państwowe, szyldy sklepowe, identyfikacje wizualne wydarzeń czy instytucji, jest wynikiem bardziej lub mniej świadomych decyzji dotyczących projektu kulturowego. Litery nie biorą się znikąd – ktoś je kiedyś zaprojektował, ktoś wprowadził do obiegu, a następnie wielu innych stosowało do swoich celów. Im bardziej owe znaki są pozornie neutralne [...] tym bardziej zakamuflowana jest związana z nimi treść kulturowa.  

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach Muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl.

Agata Szydłowska Piotr Rypson Wydawnictwo Ossolineum Muzeum Pana Tadeusza Wrocław spotkanie autorskie

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.