Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Z Krzeszowską Panią na Kalwarię

W niedzielę 10 września tłumy pątników odbyły pieszą pielgrzymkę na Kalwarię w Męcince. Pielgrzymom towarzyszyła Cudowna Ikona Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowskiego Sanktuarium.

Nim wszyscy wyruszyli na Drogę Kalwaryjską w kościele pw. św. Andrzeja Ap. odbyła się wspólna modlitwa. 

Spotkaliśmy się w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Tam modliliśmy się przed Cudowną Ikoną Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa nim wyruszyliśmy w pielgrzymce na cysterski szlak. Zostały odprawione stacje Drogi Krzyżowej. Rozważaliśmy to, co Maryja objawiła w Fatimie, bo jest 100-lecie objawień fatimskich. Potem odbyła się uroczysta Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów i Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. To bardzo ważne wydarzenie w całej Polsce. Następnie spotkaliśmy się na pikniku rodzinnym, pamiętając, że całe wydarzenie jest też skierowane na pomoc dla Dziecięcej Kliniki Onkologicznej. W ten sposób chcemy pomagać - mówi ks. dr Marek Kluwak, proboszcz parafii w Męcince.

Mszę św. na Kalwarii odprawił ks. dr Bogusław Wolański, proboszcz parafii w Olszynie, który poprowadził również modlitwę podczas Drogi Krzyżowej.

Skarb Lasu Mnichów Męcinka Kalwaria Droga Krzyżowa Droga Kalwaryjska szlak cysterski parafia pw. św. Andrzeja Ap. Cudowna Ikona Matki Bożej Łaskawej

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.