(FOTO) Kosy poszły w ruch w Muchowie

W Muchowie odbyła się kolejna edycja Muchowskiego Kosiarza. Wydarzenie rozpoczęła polowa Msza Święta. 

- Pan Bóg roztacza nad nami swoją opiekę i tej opieki przyjmujemy tyle, tej Bożej Opatrzności wykorzystujemy tyle, na ile na to Panu Bogu pozwalamy. Kochani, można by tę Bożą Opatrzność odnieść do dzisiejszej uroczystości. Tyle przygotowań, tyle zabiegów, tyle wysiłków, tyle czasu, sił poświęconych, żebyśmy w tej uroczystości, imprezie mogli uczestniczyć. Tyle ludzkich zachowań, tyle zachodu, tyle trudu, tyle wysiłku. Po to, żeby ta impreza miała miejsce. Ale wystarczy czynnik od nas niezależny, wystarczy niewłaściwa pogoda, deszcz, wichura, burza i właściwie byłoby po imprezie. Dzisiaj cieszymy się i doświadczamy tego, że Pan Bóg nad nami czuwa, bo to że dożyliśmy dzisiejszego dnia, że mamy siły, zdrowie, mamy pamięć, że Pan Bóg dał odpowiednią pogodę, że Pan Bóg pozwolił żeby się wszystko ułożyło. Efektem tego wszystkiego jest to, że dzisiaj jesteśmy razem, że rozpoczęliśmy to wydarzenie - mówił podczas homilii ks. Marek Lach, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Pomocnem.

Rzeczywiście pogoda dopisała, bo choć momentami padał deszcz, nawet dość mocny, to przez większą część imprezy warunki atmosferyczne były wręcz wymarzone. To pozwoliło na sprawne przeprowadzenie konkurencji i znakomitą zabawę. 

Ksiądz proboszcz kilkakrotnie podkreślał rolę tych wszystkich, którzy poświęcali swój czas, swoje siły i swoje pieniądze, żeby ta impreza mogła się odbyć. Rzeczywiście warto to zauważyć, warto to podkreślać i warto też za to dziękować. Niech mi również będzie wolno podziękować tym wszystkim, którzy włożyli swoje serce, swój czas i swoje pieniądze, żeby ta impreza mogła się odbyć, żebyśmy mogli być razem i co najważniejsze, że impreza jest skierowana do ludzi. Tutaj najważniejsi są mieszkańcy naszej gminy, goście, którzy przyjechali, a nie władze. To mnie cieszy najbardziej, że ta impreza wróciła do korzeni - zauważał wójt Mirosław Brzozowski.

Co ciekawe oprócz konkursu koszenia łąk odbyła się też rywalizacja w piłowaniu drewna na czas. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe, a na najmłodszych czekały dmuchańce.

 

Nagrodzeni w konkursie koszenia łąk:

Kobiety:

1. Barbara Brzuszek

2. Agnieszka Kiełb

3. Ewelina Mazur

Mężczyźni:

1. Dominik Paszyński

2. Edward Sinkowski

3. Andrzej Żądło

4. Bolesław Sajdak

Muchowski Kosiarz Muchów konkurs koszenia łąk koszenie łąk

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.